ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Коридор пошани" від франківських лікарів - подяка донору та його рідним за врятовані життя. ФОТО

Як писало Дзеркало, на Прикарпатті родина погодилася віддати органи загиблого чоловіка - шанс на життя отримали троє людей.
Франківські лікарі вишикувалися в "коридор пошани", щоб віддячити донору та його рідним за врятовані життя. 
Тоді ж у Франківську вперше пересадили нирку від посмертного донора. На сторінці обласної клінічної лікарні розповіли подробиці цієї без перебільшення історичної події.
12 жовтня від опівночі до ранку в ОКЛ проходила трансплантація нирки від посмертного донора.
Донором став 54-річний франківець, який помер внаслідок важкої черепно-мозкової травми. Згоду на донорство підписали його рідні, а нирку отримав 31-річний львів'ян, який до того перебував на обліку та отримував діаліз упродовж семи років.
Пересадку лікарям допомагала здійснювати команда колег із Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова та Київського Іституту серця. Вони ж допомагали із вилученням органів. Серце і печінку повезли у супроводі патрульної поліції до Львова, де ці органи пересадили чоловікові та жінці.
За словами медичного директора ОКЛ Андрія Яворського, сьогодні на обліку в Івано-Франківській області перебуває 180 людей, які потребують заміни органів. Як стверджує генеральний директор Остап Грищук, відтепер ми можемо спільними зусиллями рятувати життя українців вдома.
"Сьогодні відбулася історична подія, яка стала початком великого проєкту з порятунку життів: коли людина може послужити людині, коли свою згоду на благородну справу можуть дати родичі постраждалого, а лікарі професійно та злагоджено виконати свою роботу. Ми докладатимемо максимум зусиль, щоби люди могли отримати належну допомогу в нашому закладі", - зазначив Остап Грищук.
Адміністрація лікарні дякує також за вболівання команді МОЗ, яка цієї ночі також була на зв'язку з нами. За інформацією Міністерства, це 39-те мультиорганне вилучання в цьому році. "Якщо минулого року ми зробили усього 9 трансплантацій серця, то цьогоріч уже 18, - говорить генеральний директор Директорату високотехнологічної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка. - Цілеспрямована державна політика в цьому питанні дає свої результати. Зрештою, трансплантація є показником рівня медицини вцілому, тож злагоджений механізм всіх служб лікарні в цьому напрямку та добра координація з боку адміністрації закладу підтверджує належну готовність і бажання впроваджувати якісні зміни".
Посмертне донорство рятує життя...
"Висловлюємо співчуття та подяку близьким чоловіка, який став донором", пишуть на сторінці ОКЛ.
Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.