ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коломийський притулок для тварин перейде під опіку БО "Дім Сірка"

До кінця березня Коломийський державний притулок для тварин перейде під опіку БО "Дім Сірка". Про це Суспільному Карпати повідомила голова організації Наталія Когут.

"Сьогодні у нас є притулок в Івано-Франківській ТГ в Микитинцях та в Калуші. Маємо на меті взяти під свою егіду державний притулок для безпритульних тварин в Коломиї. Наразі йдуть переговори із місцевою владою про передачу нам в оренду території, гаражів і прибудов, які там знаходяться. Обговорюємо умови, на яких буде це все відбуватися", - розповідає Наталія Когут.

Адже без підтримки волонтери не зможуть повністю взяти на себе утримання 210 тварин, які там проживають, бо потрібно платити зарплату працівникам, годувати, вакцинувати і лікувати собак.

"Хочемо покращити умови, в яких перебувають тварини у тому притулку. Вони без вольєрів, знаходяться на самовигулі. Також потрібно покращити їхнє харчування і провакцинувати, адже вони жодного разу не були щеплені. Від цього тварини не мають імунітету і, потрапляючи до притулку, за кілька тижнів гинуть", - зазначила голова організації.

За її словами, усі тварини в їхніх притулках проходять обов’язкову вакцинацію і щорічну ревакцинацію. Лише на один притулок в Івано-Франківську, в якому живе 350 тварин, щорічно витрачається 35-40 тисяч гривень на щеплення. Така ж кількість собак живе і в Калуському притулку. Ще більше коштів йде на щомісячне утримання одного притулку. Від 40 до 60 тисяч на місяць волонтери витрачають на харчі для тварин, дрова, варіння каші, оплату праці та адмінпослуги. Лікування тварин – це окрема стаття витрат.

"Більшість коштів жертвують благодійники, - каже Наталія Когут. - Деколи допомагає місцева влада. Наприклад, в Івано-Франківську дали шутр для посипки дороги. В Калуші місцева влада щороку виділяє 200-250 тисяч гривень на відлов і стерилізацію, тому що вона зобов’язана вживати заходів для зменшення кількості бродячих тварин у місті. Тобто, вони виділяють кошти на стерилізацію, а не на утримання притулку. В Івано-Франківську цим займається КП "Полігон".

За словами жінки, у час пандемії кількість пожертв знизилася, тож у "Домі Сірка" виникла заборгованість. Лише за сухий корм організація боргує постачальникам 70 тисяч гривень. Тож найдієвішим інструментом вирішення фінансових питань притулків вважає участь влади в їхньому утриманні.

Фото з архіву

Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.