ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Коломийських освітян запрошують відвідати курси критичного мислення. АНОНС

13-17 травня освітян Коломиї запрошують відвідати курси критичного мислення.

Даний захід відбуватиметься в Коломийській школі №1. Проект створений за ініціативи БФ "Покуття" та його засновника Андрія Іванчука, повідомляє Дзеркало медіа.

Вести курси буде Жилак Віталій Ігорович – аналітик і засновник “DataProfit”, громадський діяч, очільник ГО “Освіта для нас”, директор центру розвитку для підлітків “Орієнтир”, тренер з прикладного  критичного мислення.

Для кого буде корисно

Для вчителів та викладачів, які зацікавлені у розвитку критичного мислення в дітях, хочуть навчити їх краще відрізняти корисне від нав’язаного, тверезо оцінювати достовірність інформації, розпізнавати фейки, уникати маніпуляцій та провокацій як у соцмережах, так і в суспільному у житті.

Про курс

Прийняття рішень — це відповідальність. Від них залежить наше благополуччя, безпека рідних, успіх або провал у справах. Чи варто вірити цій інформації? Чи можна довіряти цій людині? Чи варто укладати цю угоду? Відповіді на ці запитання залежать від того, чи правдиві у вас дані. Адже неправдива інформація = помилкові рішення.

Інколи прийоми маніпуляції помітити легко, але зазвичай вони майстерно приховані. До них особливо вразливими є діти, особливо, в епоху соцмереж. Тому необхідно вміти застосовувати критичне мислення на практиці.

Останнім часом словосполучення “критичне мислення” стало (аж надто) модним та розмилося. А шкода. Адже критичне мислення займає впевнене друге місце в списку “навичок майбутнього” за версію Давоського економічного форуму.

в 21-му столітті розвиток критичного мислення не тренд, а – необхідність. Кількість джерел інформації безмежна, а фільтрів для цієї інформації – обмаль. Тому такий фільтр потрібно розвивати у власному мозку.

Під час курсу ми пройдемо 5 блоків:

1) Маніпуляція і прийоми демагогії у ЗМІ, політиці і суспільному житті та протидія їм. Класифікація типових прийомів і їх приклади.

2). Когнітивні викривлення. Наші вроджені схильності вводити в оману самих себе, приймаючи бажане за дійсне, і як з цим боротися.

3) Групова динаміка та ефект натовпу. Втрата здатності критичного мислення, перебуваючи у групах. Як помітити це та нейтралізувати на прикладах класичних психологічних експериментів ХХ ст.

4) Медіаграмотність для захисту від дезінформації. Як розпізнати, що подана картина світу є спотвореною або неповною і не відображає реальності. Методи і рекомендації з перевірки фактів.

5) Досвід навчання дітей критичному мисленню і відповіді на питання. Рекомендації та орієнтири, що читати та як надалі розвивати компетенцію критичного мислення.

Сфери ЗАСТОСУВАННЯ навиків із семінару:

  • Педагогіка

  • Журналістська діяльність

  • Ділові комунікації

  • Публічні виступи та презентації

  • Управління

  • Особисті взаємини


ПЕРЕВАГИ семінару:

Ви удосконалюєте ряд навичок: вміння розпізнати брехню і демагогію, відділяти факти від емоцій та оцінювати достовірність стверджень. Тільки практичні, корисні і необхідні знання.

Таким чином критичне мислення стає захисником вашого життя від обману!