ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Коломия у вирі танцю: гучно відкрили II фестиваль народної хореографії "Покутські витоки". ФОТО+ВІДЕО

Сьогодні у Коломиї урочисто дали старт Всеукраїнському фестивалю народної хореографії "Покутські витоки". До писанкового міста завітали 23 колективи, а це близько 900 учасників, щоб презентувати танці свого регіону.

Торік майстер хореографії Мирослава Воротняк започаткувала у рідному місті фестиваль задля популяризації українського танцю та строїв. Співавтором фестивального замислу став Тарас Магдич, член Національної спілки хореографів України.

"Дуже складно, щоб фестиваль був самодостатній, завжди є мішана хореографія. Тому й виникла ідея заснування "Покутських витоків", яку підтримав Тарас Магдич й активно допомагає нам у пошуках таланових колективів", - зазначила Мирослава Воротняк.Захід, який об'єднав танцюристів з п'яти регіонів України, а також Грузії, триватиме у Коломиї три дні з 5 по 7 травня.

Урочисте відкриття фестивалю відбулося у мистецькому центрі "Світовид". Після вітальних слів першого заступника міського голови Сергія Коцюра, начальниці відділу культури, голови БФ "Покуття" Уляни Мандрусяк, директорки Палацу культури "Народний дім" Яни Василовської та, власне, співорганізаторки заходу Мирослави Воротняк танцювальний колектив у колоритних строях дав старт другому фестивалю народної хореографії.

"Фестиваль розростається до міжнародного", - наголосив у вітальному слові Тарас Магдич.

"Цього року розширилася географія заходу. Вперше до нас завітав колектив з Грузії. Вони витворяють справжні шедеври", - зазначає Мирослава Воротняк.

https://www.youtube.com/watch?v=hdaEJWMIiCE

https://youtu.be/VEnghXpGfYcОпісля у залі "Світовиду" під звуки народних інструментів відбувся показ жіночого етнічного вбрання Покуття та Буковини.

Моделі дефілювали в колоритному одязі з приватних колекцій Романа Воротняка та Юрія Мельничука. Потім співробітниці Національного центру народної культури "Музею Івана Гончара" продемонстрували, як у давнину зав'язували хустки та намітки.

"Хоч моделей одягу і небагато, але вони досить показні. Є сорочки, обгортки, пояси, навіть кептарі. Під час показу демонстрували традиційний жіночий одяг Покуття (Городенківський та Снятинський райони), Гуцульщини (Косівський район) і частково Буковини (Заставнівський район)", - розповідають старші наукові співробітниці "Музею Івана Гончара" Ганна Кошманенко та Олександра Сторчай.

По периметру зали "Світовиду" розмістили старовинні скрині з колекції майстра різьби по дереву, чоловіка організаторки фестивалю Романа Воротняка. У його колекції близько 30 скринь, яким понад 200 років.

Вже зо 20 років чоловік створює власні різноманітні дерев'яні речі від скринь до трійці.

"У моїй колекції є скрині різного періоду. Одна з них - датована, їй вже 200 років, - розповідає Роман Воротняк. - Є недатовані, але як майстер можу визначити, що їм понад 200 років. Є й кілька реставрованих скринь, серед них й пофарбовані. Вирішив їх не переробляти, а залишити у тому ж вигляді. Це теж історія, як до скрині відносилися в минулому. Також я виготовляю нові скрині. Експериментував робити у старовинному стилі. Можна виготовити копію, яку складно відрізнити від оригіналу. Але все таки вирішив робити сучасні варіанти, за основу яких беру старі, повертаючись до витоків цього мистецтва". 

Організатори фестивалю запрошують коломиян та гостей міста відвідати у суботу безкоштовні майстер-класи з хореографії, які відбуватимуться у Народному домі, та майстер-класи з вишивки, малювання на склі покутської ікони, виготовлення іграшок з соломи та інші, які пройдуть у "Світовиді".

Програма фестивалю ТУТ.