ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Керівник фракції "Народного фронту" Максим Бурбак - про зустріч із Президентом Зеленським

Очільник фракції "Народний фронт" Максим Бурбак на своїй сторінці у Facebook розповів про зустріч з Зеленським.

"Кілька слів про зустріч із Президентом Зеленським

Свою розмову я почав з основ права. Можу спокійно про це говорити, бо закінчив юридичний факультет Чернівецького університету.


Так от. Базові положення теорії держави і права говорять нам, що є три гілки влади - законодавча, виконавча і судова. Між ними повинен бути баланс. Для того, щоб країна працювала і щоб не було узурпації влади.

Президент повідомив, що на розпуск парламенту існує запит суспільства. На це я відповів йому, що сто років тому, у 1917-му, також був "запит" на "фабрики — робітникам", "землю - селянам", "ні - війні". Тоді ми заплатили високу ціну за такі "суспільні настрої". Україну окупувала радянська Росія. А потім був Голодомор, великий терор і знищення цвіту нації. Нагадав про це Володимиру Зеленському. Бо не знаю, чи на парах з історії їм про це розповідали.

Потім я знову повернувся до юридичних аспектів. Беремо, кажу, нашу Конституцію, гарантом якої Ви вчора присягнули бути. Стаття 90 чітко визначає три підстави для розпуску парламенту. Сьогодні жодної з них немає.

Повідомив Президенту також, що 17 травня, минулої п’ятниці, фракція "Народного фронту" вийшла з парламентської коаліції «Європейська Україна». Голова Верховної Ради оголосив про припинення існування коаліції і початок формування нової. Все відповідно до Конституції. Ми ініціювали початок консультацій про створення нової коаліції, що мають тривати місяць — згідно з законом. Тобто, своїм указом про «розпуск парламенту» Ви, пане Президенте, унеможливите створення коаліції.

І насамкінець. Згадали про відставку уряду, про яку заявив Володимир Гройсман. Оскільки Президент вчора вимагав негайної відставки уряду, я нагадав йому, що він мав би запропонувати свою кандидатуру на посаду прем’єра. Відповіді не почув. Мене це дивує. Бо якщо вимагаєш відставки уряду, значить готовий взяти відповідальність на себе і знаєш, як діяти далі.

А щодо сумнівних дочасних виборів в парламент - ми готові".Читайте також: Заява про розпуск ВР є політичною. Підстави для розпуску парламенту можуть бути лише тоді, як сплине 30 денний термін на формування нової коаліції, - Максим Бурбак