ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Карколомна кар'єра невдахи. Про виставу "Портретист Її Величності"

Театр "Соломія" не перестає дивувати глядача. Після кількох чуттєво-ліричних, кількох драматичних, однієї комедійної (вистава "Невчасно"), однієї трагедійної ("Ворог Настаська") постановок, у яких проекція уваги фокусується на головній героїні, а саме - на артистці Мар'яні Кодіній-Іванович, цей театр показав "широкоформатну" виставу за п'єсою Ігоря Юзюка "Портретист Її Величності". У виставі задіяний коломийський комедійний гурт "Дикі гуцули". Постановка Наталії Мостопалової-Гапчинської, режисерки з Харкова. Ще додамо, що вистава проходить у рамках 5-го міжнародного ювілейного фестивалю комедії "ГаШоТю".

Жанр вистави означено, як сатирична комедія. Йдеться в ній про трансформацію одного бездарного маляра (арт. Василь Гайдейчук) в топового дороговартісного художника.

Усі персонажі в виставі клеять дурнів, блазнюють. Неблазенську драматичну партію веде лише дружина художника (артистка Оксана Стринадюк). Любляча жінка допікає своєму безталанному чоловікові, що його картини не продаються, на них навіть ніхто не дивиться. Але той впертюх затято вважає себе невизнаним генієм. Так триває, аж допоки в його житті не з'являється спритна дистриб'юторка, нібито мистецтвознавець (артистка Мар'яна Кодіна-Іванович) і не вчить його, як вішати локшини на вуха багатим простакам. Так нікчема стає "генієм"...

Взагалі-то початок вистави сприймається, як драма про невдаху. Відтак поступово розкручується в комедію-фарс, особливо, як у гру включаються карнавальні персонажі в блазенських масках і заводять "дикі танці". Далі з драми живого місця не лишається. Блазнюють усі. В колоритний балаган не вписується лише дружина художника, - вона випадає з цього конвертованого продажного світу. А сюжет собі закручується в стьобну і місцями гротескну комедію.

Слід віддати належне комедійному дуетові "Дикі гуцули" - згаданому вже Василю Гайдейчукові та Романові Куті, артистизм і пластичність яких пульсує струменем. Хлопці внесли в канву вистави енергетичний заряд. Однак, дещо кортить зауважити.

Друга половина вистави й кінцівка робить крен в бік естрадно-театрального шоу. Можливо, тут варто грати стриманіше. Хлопці, що називається, ввійшли у кайф і почали трохи перегравати, затягнувши у цей карнавальний вир і "дистриб'юторку" артистку Мар'яну Кодіну-Іванович.

А загалом постановка, сценографія, акторська гра, музичний підбір заслуговують високої оцінки. Розлабитися й солодко занудьгувати не пощастило нікому з глядачів.АВТОР: Андрій МАЛАЩУК

ФОТО: Оксана САНАГУРСЬКА