ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

ID карта з QR-кодом та здоровий спосіб життя. Який між ними зв'язок, та хто такі "Runday"?

Надворі засвітило сонечко, а відтак можна вийти на вулицю і зайнятися спортом, наприклад побігати. Але для хлопців з організації "Runday" погода не має ніякого значення, адже як влітку, так і взимку вони активно бігають.

Головним ініціатором створення такого роду заняття став Назар Качурак. Уродженець міста Коломиї на даний момент проживає у Києві та керує власною IT-компанією. Окрім роботи, значну частину його займає власне біг.

"Раніше я бігав на подібних локаціях у Києві. Мені захотілось щось подібне організувати у своєму рідному місті. І мене приємно здивували результати, оскільки прийшла досить велика кількість людей".

Що таке "Runday"? Це щотижневі забіги на 5 кілометрів з фіксацією часу. У забігу взяти участь має право будь-хто. Результати кожного з учасників публікується онлайн, що дає змогу слідкувати за своїми результатами та працювати над їхнім покращенням."Ми раді кожному. Немає значення чи займаєшся ти спортом професійно чи ні. Забіги відкриті для всіх, без жодних обмежень", - розповідає Назар.

Для того щоб взяти участь у забігу, потрібно виконати наступні дії.

Перед забігом для того щоб організатори мали змогу врахувати ваш результат,  необхідно зареєструватись на runday.org, щоб отримати свій ID та QR-код. Далі  потрібно буде роздрукувати його зі сторінки профілю та мати з собою під час забігу. Якщо  немає змоги роздрукувати свій код, то у крайньому випадку можна зберегти на  свій мобільний телефон.У день забігу зі своїм QR-кодом та у зручному для бігу одязі учасник приходить на місце за півгодини до старту, щоб розім’ятись. Оскільки всі забіги runday використовують одну систему, не потрібно реєструватися окремо для кожного забігу.

На місці старту передбачене місце, щоб залишити непотрібні під час бігу речі, волонтери наглянуть за ними.

Перед стартом завжди проводиться короткий інструктаж щодо забігу (правила, врахування результатів, нюанси по маршруту тощо). Всі учасники стартують одночасно по сигналу Тайм-кіпера з початком відліку часу. Також  вкажуть волонтерів, що видаватимуть картки фінішних позицій та скануватимуть ваші QR-коди.

На фініші кожен з учасників побачить обмежену маленькими конусами доріжку з двома більшими помаранчевими конусами в кінці. Фінішувати потрібно саме по цій доріжці. Вона створюється для того щоб одночасно тільки 1 учасник міг перетнути фінішну лінію.Відразу на фініші учасник отримує невеличкий папірець із цифрою. Це номер  фінішної позиції. Дуже важливо зберегти цей папірець, допоки  QR-код буде проскановано. Після фінішу хлопець чи дівчина разом з папірцем фінішної позиції має підійти до волонтера, що сканує QR-коди, показати/віддати йому папірець з номером фінішної та дати просканувати свій код.

Далі організаторами поєднуються два списки (перший – із часом, другий – з ID) та протягом дня результати публікуються на сайті.

Щосуботи о 9 ранку на міському озері хлопці та учасники забігу збираються і пробігають дистанцію у п’ять кілометрів. А щовівторка та щочетверга  проводять тренування бігового клубу "kolomyia running club".  Основне завдання клубу – формування здорового способу життя. Тому учасники клубу проводять семінари, які спрямовані на розвіювання міфів про "біг".

Зараз організація налічує трьох основних волонтерів. Це  Андрій Сочка, Віталій Червінський та Оксана Вишиванюк. Але окрім них  є ще  інші люди, які допомагають в тій чи іншій ситуації. Це Богдан Пилипчук, Любомир Гев’юк та інші.

Вже за два місяці, 11 травня, "Runday" буде відзначати свою річницю, куди запрошує усіх охочих. Не знаю, як ви, але я неодмінно завітаю до цих юних спортсменів.

Автор: Соломія МАРДАРОВИЧ

Фото з архіву героїв