ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Хто з представників Прикарпаття потрапив до Верховної Ради. ФОТО ДЕПУТАТІВ

За результатами парламентських виборів до Верховної Ради потрапило 11 нардепів з Прикарпаття.

Про це повідомляє Курс.

З них 9 - представники партії "Слуга народу".

За партійним списком до парламенту потрапили четверо прикарпатців: усі від “Слуги народу”, у прохідних частинах списків інших партій мешканців Франківщини не виявилося.

На семи мажоритарних округах області також найбільше переможців від “Слуги народу” – вони взяли п’ять мандатів. Висуванці “Слуги” програли лише в Івано-Франківському і Коломийському округах. 

Олег Марусяк (Слуга народу, №51) – підприємець з Калуша. Керує ПП “Каретний двір” та ПП “Гаразд”. Раніше не балотувався, не перебував у жодній партії.

Олег Марусяк - 51 № у виборчому списку Слуги народуОлег Марусяк з родиною Роман Мулик

 

Роман Мулик (Слуга народу, №71) – франківський підприємець. Депутат Івано-Франківської обласної ради 6-го демократичного скликання. Обирався від «Партії регіонів», був членом партії.

У лютому 2014 року після розстрілів на Майдані під тиском місцевих активістів вийшов з «Партії регіонів» і фракції в обласній раді.  

Хто буде представляти Прикарпаття у Верховній Раді: повний список 1

Зараз Роман Мулик приватний підприємець. Займається  наданням в оренду й експлуатацію нерухомого майна. Також співзасновник ТОВ «Житло-експлуатаційна дільниця – громадський центр», яке займається управлінням нерухомим майном та обслуговуючого кооперативу “Новгородська ,15 Б”, що надає послуги з комплексного обслуговування об’єктів.

Дуже непублічний: протягом виборчої кампанії свідомо уникав контактів з журналістами, жодного разу не з’являвся у ЗМІ. Не веде особистих сторінок у соціальних мережах.

 

Олена Вінтоняк (Слуга народу, №114) – представляла Зе!Команду на президентських виборах в Івано-Франківській області. Під час кампанії Вінтоняк перерахувала до виборчого фонду кандидата в президенти України Володимира Зеленського 13 000 грн.

Хто буде представляти Прикарпаття у Верховній Раді: повний список 2Володимир Зеленський і Олена Вінтоняк

У мережі Фейсбук Олена Вінтоняк писала, що навчалась в івано-франківській ЗОШ №1. Закінчила юридичний факультет ПНУ імені Василя Стефаника. З 2002-го року працює юристом в будівельних компаніях Івано-Франківська і Києва.

Зараз Олена Вінтоняк працює юридичним консультантом Романа Мулика, який пройшов до Ради під 71-им номером списку “Слуги”.

 

Василь Мокан (Слуга народу, №100) народився у Косові. Зараз живе і працює у Києві.

Хто буде представляти Прикарпаття у Верховній Раді: повний список 3

Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Політологія». Кандидат політичних наук.

Василь Мокан співзасновник і заступник директора консалтингової компанії “Ukrainian Politconsulting Group”. З 2004-го працював політичним консультантом на загальнонаціональних та місцевих виборчих кампаніях, спеціалізується на аналітичному та медійному напрямках.

Партнером Мокана у “Ukrainian Politconsulting Group” є лідер “Слуги народу”, Дмитро Разумков, який займає посаду директора компанії. Ще один керуючий партнер – Неллі Яковлєва, яка проходить у Раду під 110 номером у списку “Слуги народу”.

Депутати мажоритарники

Іванофранківців у Верховній Раді представлятиме “свободівка” Оксана Савчук. Вона впевнено перемогла у 83-му окрузі кандидата від “Слуги народу” Андрія Сторожука: 46,67% проти 23,28%.

Хто буде представляти Прикарпаття у Верховній Раді: повний список 4

Оксана Савчук – членкиня ВО «Свобода». З 2010 року двічі обиралася депутаткою Івано-Франківської міської ради. З грудня 2015 працює секретарем міської ради.

У 2015 році Оксана Савчук не задекларувала частку у компанії ТОВ «Комунальні інвестиції», яка отримувала найбільші підряди в КП “ЄРЦ”. До кінця 2015 року вона мала частку у розмірі 250 тис грн. у ТОВ «Комунальні інвестиції». А в декларації вказала розмір внеску лише у сумі 1 тис грн. Саме стільки Савчук мала у 2011-2013 рр.

У 2016 році фірми помічників Оксани Савчук без конкурсів отримували підряди з міського бюджету.

Оксана Савчук закінчила ПНУ імені Василя Стефаника на спеціальності – “викладач української мови та літератури”. Навчається в Національній академії державного управління при Президентові України.

Ігор Фріс

Виборців 84 виборчого округу (місто Бурштин, приміські села Івано-Франківська, Тисменицький, Тлумацький райони і частина Галицького району) у парламенті представлятиме франківський юрист, нотаріус Ігор Фріс. Висуванець “Слуги народу” обійшов відомих конкурентів – Андрія Іваськіва з “Батьківщини” та чинного нардепа Михайла Довбенка з “Європейської Солідарності”.

Хто буде представляти Прикарпаття у Верховній Раді: повний список 5

У 2015 році Ігор Фріс балотувався до Івано-Франківської міської ради від партії УКРОП, але не пройшов.

Ігор Фріс працює приватним нотаріусом в Івано-Франківську. З 2014 року – помічник народного депутата від Івано-Франківська Олександра Шевченка на громадських засадах. Шевченка Ігор Фріс називає другом та партнером.

На виборах до ВРУ Олександр Шевченко публічно підтримував Ігоря Фріса. Благодійний фонд Шевченка організовував безкоштовні поїздки для мешканців на “Буковель”.

Родина Фріса володіє готельним та ресторанним бізнесом в Івано-Франківську і в селі Поляниця на “Буковелі”.

Едуард Прощук

Від 85-го округу (місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони, частина Галицького району) у Верховну Раду пройшов Едурад Прощук. Висуванець “Слуги народу” з показником 30,65% обійшов чинного нардепа від округу, самовисуванця Віктора Шевченка (28,98%) та міністра енергетики, самовисуванця Ігора Насалика(24,13%).

Едуард Прощук – підприємець з Калуша. Під час передвиборної кампанії Прощук називав себе підприємцем у другому поколінні, родина якого “понад 20 років випікає хліб для мешканців краю”.

За даними аналітичної системи YouControl, Едуард Прощук з 2004-го року зареєстрований приватним підприємцем. Займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Також він володіє частками у компаніях ТОВ “Яремчанська регіональна торгівельна компанія”, ТОВ “Поділля-Будальянс”, ТОВ “Галант-Сервіс”, ТОВ “БАРКАС”.

Хто буде представляти Прикарпаття у Верховній Раді: повний список 6Едуард Прощук і Дмитро Разумков

Прощук закінчив ПНУ імені Василя Стефаника за спеціальністю “фінанси” та Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ), де пройшов курс міні-МВА (Master of Business Administration). З 2018-го року – аспірант у ПНУ імені В. Стефаника за спеціальністю “публічне адміністрування”.

Едуард Прощук – майстер спорту з вільної боротьби, президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018-го – віце-президент Асоціації спортивної боротьби України.

Олександр Матусевич

86 виборчий округ ( місто Болехів, Долинський, Рожнятівський райони та частина Богородчанського району) у ВРУ представлятиме висуванець “Слуги народу” Олександр Матусевич.

Хто буде представляти Прикарпаття у Верховній Раді: повний список 7

Директор «Вигодського лісового господарства» Матусевич з невеликою перевагою випередив Анатолія Диріва, який був депутатом від округу з 2012 року.

У 2015 році Олександр Матусевич став депутатом Івано-Франківської обласної ради від партії УКРОП.

На виборах до Верховної ради Матусевича підтримував чинний народний депутат від Івано-Франківська Олександр Шевченко. Місцеві активісти повідомляли, що виборців округу безкоштовно возили на “Буковель”.

Підтримала на виборах у Раду Матусевича і обласна організації партії Батьківщина.

У березні 2016 року невідомі підірвали автомобіль Олександра Матучевича, коли він із дружиною та товаришем від'їжджав від ресторану у Долині. Вибухнула граната РГД-5, яка була закладена під ліве колесо. Пасажир отримав осколкове поранення ноги.  

Рада Асоціації деревообробних та лісозаготівельних підприємств Західної України тоді заявила, що на життя Матусевича нібито замахнулися через урядові реформи. Розслідування закінчилося нічим.

 

Виборців 87-го округу (Яремче, Надвірнянський район, частина Богородчанського і Коломийського районів) представлятиме висуванець “Слуги Народу” Зіновій Андрійович.

Хто буде представляти Прикарпаття у Верховній Раді: повний список 9

Зіновій Андрійович тричі перемагав на виборах міського голови Надвірної: у 2006-му, 2010-му та 2015-му роках. На останніх місцевих виборах його підтримали 89,14% надвірнянців. Безпартійний.

На виборах до парламенту Андрійович отримав майже 38% голосів. Його найближчий конкурент висуванець “Свободи” Михайло Іваночко набрав менше 14%.

Вищу освіту Зіновій Андрійович здобув у Прикарпатському державному університеті імені Стефаника на художньо-графічному факультеті. 5 років працював вчителем трудового навчання у сільській школі. У 2000 розпочав підприємницьку діяльність у приватній фірмі “Імпорт-Експорт-Люкс”.

Андрій Іванчук

У 88-м виборчому окрузі переміг чинний народний депутат України, член партії “Народний Фронт” Андрій Іванчук.


Андрій Іванчук

Іванчук балотувався як самовисуванець і здобув 44,62% голосів, впевнено обійшовши висуванця "Слуги народу” Андрія Шевченка, який фінішував другим з показником 25,07%.

Іванчук до парламенту обирався двічі: у 2012-му році за списком ВО "Батьківщина”, у 2014-му році – за списком “Фронту змін”.

Андрій Іванчук відомий на Коломийщині як меценат, засновник благодійного фонду "Покуття", Почесний громадянин Коломиї.

 

Виборці 89 округу (Верховинський, Косівський, Снятинський райони)  делегували у Верховну Раду Володимира Тимофійчука.

Висуванець “Слуги народу” на окрузі переміг самовисуванця Дмитра Сіреджука, якого підтримувала команда франківського нардепа Шевченка, та чинного депутата від округу висуванця УДАРу Юрія Солов’я.

Про Тимофійчука до виборів на Прикарпатті практично не знали: у політиці й громадському житті молодий фермер “не світився”.

З офіційної інформації відомо, що Тимофійчук багатодітний батько, фермер. Живе у селі Попельники Снятинського району.  Вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит» здобув у Чернівецькому національному університеті імені Федьковича.

Хто буде представляти Прикарпаття у Верховній Раді: повний список 10

Кандидат зізнається, що “місяць назад даже не думав, що буду йти в депутати”.

За даними Youcontrol, Тимофійчук з 2009-го року зареєстрований приватним підприємцем. Основний вид діяльності – виробництво і торгівля м’ясними виробами.  У 2018-му Володимир Тимофійчук створив приватне підприємство «Агро Лідер», статутний фонд компанії 10 000 грн. Підприємство займається вирощування зернових культур.

Під час кампанії Тимофійчук уникав спілкування з пресою, а в нечисленних відео і публікаціях позиціонувався як “молоде обличчя”, що йде в парламент “робити зміни”, і благодійник, який помагав ремонтувати дахи сільських шкіл і церков.

Читайте також: Андрій Іванчук переміг на виборах по 88 округу: ЦВК опрацювала 100% протоколів

Нагадуємо: ЦВК опрацювала 33% протоколів: у Раду проходять 5 партій