ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Госпіталю для ветеранів у Коломиї не вистачає грошей. ВІДЕО

Івано-Франківському обласному госпіталю для ветеранів, що у Коломиї, не вистачає грошей. Для нормального функціонування потрібно ще приблизно п’ять мільйонів. Про це повідомив генеральний директор закладу Володимир Федоришин, пише Суспільне.


Обласний госпіталь ветеранів війни Івано-Франківської обласної ради існує з 2016-го року. За рік тут лікується близько тисячі учасників війни.


За словами Володимира Федоришина, з 2017-го року надходила медична субвенція від 11-ти до 14-ти мільйонів. Ці гроші витрачають на зарплату, енергоносії, харчування та частково на ліки. Не вистачає приблизно п’ять мільйонів.


"Харчування чітко розраховується. Раніше на день було 50 гривень, тепер - 70. Тобто не вистачає 1,5 мільйона. Ще 2,5 мільйони на ліки та хоча б 500 тисяч на зубопротезування", - розповідає Володимир Федоришин.


За його словами, більше мільйона гривень госпіталь заробляє, надаючи медичні послуги пацієнтам, які не є ветеранами будь-якої війни. За ці гроші покращують матеріально-технічну базу закладу.Прикарпатському госпіталю для ветеранів не вистачає грошей


Голова обласної спілки учасників АТО Мирослав Кріль каже, що вільних у госпіталі місць не вистачає.


"Тільки в обласній спілці налічують 7 800 учасників. Лікуватися приїжджають бійці з Коломийщини, Косівщини, Снятинщини, Верховинщини, Городенківщини, Тлумаччини та інших районів. Наявних 75 ліжкомісць – недостатньо", - каже Мирослав Кріль.


29-го липня відбулася комісії обласної ради із питань захисту прав учасників АТО та їхніх родин. Голова комісії Наталія Чаплинська каже, що неодноразово отримували скарги від тих, хто лікувався у цьому шпиталі.Прикарпатському госпіталю для ветеранів не вистачає грошей


На засіданні члени комісії вирішили до вересня провести аудит у закладі. Також звертатимуться до голови ОДА щодо пошуку додаткових чотирьох мільйонів гривень на облаштування операційної, та п’яти мільйонів - на встановлення ліфта.Авторка: Ірина Андріїв