ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Дякуючи фестивалям, до бюджетів Прикарпаття надійшло більше туристичного збору

За шість місяців 2019 року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Прикарпаття 2,9 млн грн туристичного збору, що на 0,5 млн грн більше, ніж торік.

При цьому більшість надходжень припадає на травень-червень та складає 52% (1,5 млн грн ), інформує пресслужба Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області.

Податківці зазначають, що значний ріст надходжень за останні два місяці цього року відбувся за рахунок проведення заходів, таких як Міжнародний фестиваль мистецтв "Карпатський простір", Міжнародний фестиваль живих скульптур, святкування Дня міста Івано-Франківська, Міжнародний музичний фестиваль Underhill music festival, щорічний фестиваль електронної музики та сучасного мистецтва Detaliзація, міжнародний форум Центральної та Східної Європи "Via Carpatia 2019".

Нагадаємо, що з 1 січня 2019 року в Україні діють нові ставки туристичного збору. Якщо раніше розмір туристичного збору залежав від вартості номера, то тепер він залежить від мінімальної заробітної плати. Таким чином, для українських туристів збір становить не більше 0,5%, а для іноземних – не більше 5% від мінімальної заробітної плати. Зокрема у 2019 році такий збір не може перевищувати 20,86 гривень за добу розміщення для українських туристів і 208,65 гривень для іноземних туристів.

Остаточний розмір туристичного збору встановлюється кожною окремою сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаної територіальної громади для свого населеного пункту. Таким чином, органи місцевого самоврядування можуть контролювати стан розвитку туристичної галузі на своїх територіях.