Свято Миколая – період, коли діти найбільше очікують дива. Однак, є малюки, до яких диво приходить не завжди, навіть у найказковіші дні.
Журналісти «ДК» підготували інформацію, як можна допомогти святому Миколаю.
Коломийський будинок-інтернат
Вул. Староміська, 23
У закладі перебувають діти з фізичними та психічними вадами від 4 до 18 років, у молодіжному відділенні - від 18 до 25. У зв’язку з тим, що всі вони мають групу інвалідності, навчання тут немає. Серед них нема сиріт, але деякі вихованці позбавлені батьківської опіки. Свідомі батьки періодично забирають дітей додому.
На Миколая сюди можна принести стандартний подарунок, фрукти, печиво та засоби гігієни. Одяг та іграшки не приймають.
«В нас є постійні благодійники, а є такі, що приходять один раз. Більшість з них бажають залишатись анонімними», – каже директорка Марія Денис.
Печеніжинська школа-інтернат
Вул. Незалежності, 11, 12; 90 учнів
На Миколая вони найбільше зрадіють, окрім фруктів і цукерок, спортивному інвентарю та книгам для дітей.
«Кожна виховна група має свої м’ячі, скакалки, обручі, тенісні ракетки, настільний теніс і бадмінтон, - розповідає директорка Жанна Ковалюк. – А ще при нагоді щороку поповнюємо шкільну бібліотеку. Канцелярського приладдя теж ніколи не буває забагато».
Щодо одягу та взуття – потрібно уточнювати розміри.
«Ми не приймаємо вживаний одяг, бо останнім часом привозять речі в такому стані, що їх уже неможливо носити. Тоді й відмовляти незручно, й брати нема що, - продовжує пані Жанна. - Нас традиційно вітає «Карітас», «Мальтійська служба допомоги», митниця, Обленерго тощо. Деякі благодійники приїжджають приватно та не називають своїх імен».
«Крокус»
Коломийський міський благодійний фонд "КРОКУС" підтримує дітей і молодь з інтелектуальною обмеженістю.
Листи своїх вихованців директорка розповсюджує самостійно. В них вказані ім’я, вік і приблизний перелік того, що потребує конкретна дитина.
Фонд приймає також вживані речі й іграшки, але в хорошому стані. Їх роздають дітям у скрутному становищі та хворим.
«Щороку ми роздаємо близько 115 листів. Їх важко розповсюдити, але реально, - розповідає Любов Масевич, директорка організації. - Дехто просить мене надіслати один із листів, до деяких я ходжу та пропоную долучитися до акції. Люди відгукуються. Також багато хто приносить свій одяг та іграшки».
Лист можна отримати за номером телефону: 0973400526 – Любов Дмитрівна Масевич.
Червоний Хрест
Вул. Петлюри, 24
На Миколая організація жодних акцій не проводить. Проте, вони постійно видають речі й іграшки своїм підопічним, а також годують денний стаціонар із 12-и осіб.
«Нам можна приносити не брудні та не пірвані речі, іграшки та продукти харчування: чай, печиво, цукор тощо. Утилізувати речі ми не маємо змоги, - каже директор Людмила Макарова. - Люди допомагають, а також є спонсори, які нам вірять і бачать нашу роботу».
«Карітас»
Вул. Гетьманська, 36
Карітас звертався до коломиян з проханням взяти участь в акції та здійснити мрії потребуючих дітей, виконавши побажання з листа до Миколая.
Щоб подарунок потрапив до дитини вчасно, його можна було принести до 10 грудня.
«У нас є пункт, куди люди можуть приносити вживаний одяг, взуття, іграшки, коляски тощо в хорошому стані, щоб ними ще міг хтось користуватися, - додає керівник дитячих напрямків Наталія Григорчук. – Люди щодня туди щось приносять».
Пункт прийому – металевий бак, що знаходиться на території «Карітасу».
Коломийський сиротинець святого Миколая
Вул. Січинського, 22; 10 вихованців
Дитячі листи цього року розповсюджував благодійний фонд «Карітас». Окрім того, «KonykНelp» готує для малюків уже традиційну поїздку до Буковелю: минулого року активісти започаткували акцію «Різдвяне диво» на кошти підприємців «Свідомого бізнесу».
Якщо Ви – приватний підприємець і хочете допомогти, звертайтесь до БО «KonykНelp». Проєкт «Свідомий бізнес» часто організовує різноманітні благодійні програми протягом року.
Вживані речі в сиротинці не приймають. Є благодійники, які постійно допомагають, наприклад, продуктами харчування.
«Згадуйте про сиротинці, інтернати та потребуючих людей не лише на Миколая та на Великдень», – закликає директор «KonykНelp» Назарій Тодорів.
Нещодавно на сайті «ДК» завершилося опитування «Чи плануєте Ви здійснювати пожертви (кошти, одяг, солодощі) до свята Миколая?» 53,3 % опитаних відповіли позитивно.
Та потрібно пам’ятати, що ці установи потребують допомоги цілий рік.
Юлія МАРЦІНОВСЬКА
Фото: Андрій КАНЯ