ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

До уваги коломиян: змінено порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Департамент соцполітики звертає увагу на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Починаючи з жовтня 2019 року відповідно до  Закону України від 09.11.2017 року №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» та Постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» пільга надається у грошовій формі.

Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

Пільговикам, які подали заяву до департаменту соціального політики Коломийської міської ради на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У зв’язку з цим платіж за послугу нараховується у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.

         У разі отримання готівки пільговик має оплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» ( за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримує інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технологічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільг за жовтень 2019 року. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

 

Директор департаменту                                                    Людмила Яремчук