Державна фіскальна служба підозрює, що багато фізичних осіб-підприємців ухиляються від сплати податків.
Українські банки надали Державній фіскальній службі (ДФС) дані про рахунки фізичних осіб-підприємців (ФОПів), оскільки податківці виявили, що багато ФОПів приймають оплату за свої послуги на рахунки, відкриті не на фізичних осіб-підприємців, а на звичайні рахунки фізичних осіб, пише ZAXID.NET.
Як повідомив виконувач обов’язків заступника голови ДФС Євген Бамбізов, таким чином, ФОПи ухиляються від сплати податків, чим завдають збитків державному бюджету.
Він пояснив, що значна частина ФОПів приховує свої справжні прибутки, використовуючи для своєї підприємницької діяльності (конкретно – для розрахунків за послуги та товари) рахунки, відкриті на вимогу фізичних осіб.
"Від банків отримана перша інформація про рахунки, відкриті особами, що мають статус ФОП. Наразі вона опрацьовується. І вже попередній аналіз свідчить: лише третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності", – написав чиновник у Facebook.
Він також додав, що з майже двох мільйонів самозайнятих осіб банківські рахунки, відкриті для здійснення підприємницької діяльності, мають лише 964 тисячі ФОПів. Інші, зі слів Бамбізова, занижують обороти бізнесу і таким чином ухиляються від сплати податків, що завдає бюджету збитки на мільярди гривень.
Як відомо, фізичні особи-підприємці та самозайняті особи мають право на отримання за кошти соцстраху матеріального забезпечення, страхових виплат і соціальних послуг.