Делегація Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського на чолі з генеральним директором мистецької установи Ярославою Ткачук та міським головою Коломиї Богданом Станіславським взяла участь у ХХХІ Міжнародному фестивалі «Карпатська красліца – 2023», що традиційно відбувається у Вігорлятському музеї (м. Гуменне, Словаччина).
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319131736-6929.jpg)
У межах фестивалю було урочисто відкрито виставку писанок країн Єврокарпатського регіону – Словаччини, Чехії, Польщі, Угорщини та України.
Коломийський Музей писанкового розпису, що є філією Національного музею, представив колекцію відтворених писанок, традиційних для різних етнографічних регіонів України, а також сучасні писанки Параски Плиторак з с. Космача, Оксани Поварчук з с. Чорного Потоку та Дарії Іванюк з с. Тростянця, написані на основі традицій, притаманних для кожного зі згаданих мистецьких осередків.
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319131756-2480.jpg)
Окремо в експозиції було представлено твори, на створення яких вплинуло повномасштабне вторгненням рф в Україну. Символічно, що в одній вітрині поєднали унікальну, виплавлену військовими з решток ракети, декоративну писанку як символ життя і незламності, віри в Перемогу та авторські писанки заслуженої майстрині народної творчості України вимушеної переселенки Тетяни Коновал з Луганщини, що відтворюють події, спричинені російською агресією. А поряд з ними – унікальні композиції відомого коломийського писанкаря Олега Кіращука, що зі зброєю в руках боронить Україну.
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319131822-5961.jpg)
Доповнили виставку традиційні й сучасні паски, спеціально спечені для мистецького заходу Анною Жураківською з Космача та пекарями коломийського ресторану «Вілла Фамілія».
Безпосередньо на виставці всі охочі мали можливість навчитися писати писанки під керівництвом наукової співробітниці музею Ірини Блонської, а також нашої колеги Вікторії Симкович із Закарпатського музею народної архітектури та побуту (м. Ужгород).
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319131900-3680.jpg)
Охочих оглянути виставку не бракувало, як і слів вдячності за можливість бачити й насолоджуватись розмаїттям барв і композицій традиційної та сучасної української писанки. Зокрема, директор Вігорлятського музею Василь Федіч у вітальному слові проникливо й щиро висловив підтримку всьому українському народу та відзначив подячною грамотою Ярославу Ткачук за багатолітню дружню співпрацю музейних установ та зміцнення культурних зв`язків двох дружніх народів.
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319131936-3149.jpg)
Цього ж дня було також підписано угоду, що стане продовженням майбутніх міжмузейних культурно-мистецьких проєктів.
У рамках насиченої програми перебування на гостинній словацькій землі відбулись і зустрічі міського голови Богдана Станіславського зі своїми колегами Мілошем Мерічком та Владиславом Вишневським – очільниками Гуменного й Меджилабірців, під час яких було окреслено перспективи майбутньої співпраці між містами.
Чудовим завершенням подорожі стали відвідини в Меджилабірцях Музею сучасного мистецтва, названого на честь всесвітньо відомого американського митця українського походження Енді Воргола, та знайомство з його оригінальними творами.
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319132216-9300.jpg)
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319132155-5298.jpg)
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319132138-6433.jpg)
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319132119-5224.jpg)
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319132058-6397.jpg)
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319132041-7801.jpg)
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319132020-1399.jpg)
![](../../../../images/general/2023/03/19/20230319131958-3528.jpg)
Оксана Ясінська
![](https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/337104712_1363251327789869_8224875966588705670_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=hBxHT8M4IoAAX_3s1Z4&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=00_AfA1esv6RjlviSuYi2fTg5Tp0QvP0rGh7j7Vb92HXtwY7Q&oe=641C966E)
![](https://scontent-fra5-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/337022964_922831175585732_6194149465065387841_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=xx6J9ObwEtMAX8y2dDq&_nc_ht=scontent-fra5-2.xx&oh=00_AfBwOV89I6sLhsghKUfZj4BwvCU8VKdww6xn3aNC4c2k1g&oe=641C7B24)
![](https://scontent-fra5-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/337052435_175478951957807_1702699947496617225_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=0KhrzSc0MpwAX-TZXOr&_nc_ht=scontent-fra5-2.xx&oh=00_AfBSZcrD2oZfYf-eyCssDsBXJZa1PIfLBdMigJUGciVVhw&oe=641C461E)
![](https://scontent-fra5-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/337013269_1211960732759510_5072955683306343554_n.jpg?stp=dst-jpg_s960x960&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=kGgfWjKEktIAX_wfRHY&_nc_ht=scontent-fra5-2.xx&oh=00_AfAXLaeVkZKygaSXJyELBjNmmRLHbtx9UXnrBwa3tkAojQ&oe=641B149C)
![](https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/336998864_752244976515246_3928696005544159614_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=3zH6xuRA3ocAX-EPjgv&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=00_AfCywHJT3sGsYo5t2RAjNqcCVxsU1uRWZ9Ju9jlvgjXoWQ&oe=641C96FF)