ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

БФ "Покуття" подарує городенківським школам комп’ютерні класи

В Україні активно впроваджується освітня програма – Нова українська школа. Вже рік учні 1-их класів навчаються за новими правилами. Про те, як це відбувається у Городенці - читайте у нашому  матеріалі.

Іван Антошко, директор Городенківської школи №1, розповідає, що його школа є найбільшою в районі, також вона є лідером серед навчальних закладів за результатами виступу учнів на ІІІ та IV етапах всеукраїнських олімпіад. Зокрема у поточному навчальному році учні школи здобули 19 призових місць на ІІІ-му етапі та 2 призові місця на IV етапі. Таких високих результатів учні досягли тому, що в школі працює потужний, висококваліфікований та авторитетний педагогічний колектив, переконаний директор.

Іван Антошко розповідає, що учні школи постійно прагнуть удосконалюватися та отримувати нові знання. Діти школу люблять, люблять за те, що створені відповідні умови для них. За словами педагога, у школі достатньо хороша педагогічна та спортивна база. Крім того тут функціонує ціла низка гуртків, відвідувати які дітям цікаво. Це, зокрема, художня самодіяльність, музика, бальні танці.

Пан Іван вже 26 років працює у школі, 21 з яких директором. Якщо рівняти дітей 90-их років із теперішніми – каже директор школи, то сьогоднішні учні більш інформаційно багатші, самостійніші та вільніші у поведінці.

Ще однією характерною рисою сучасної освіти, каже Іван Антошко, є комп’ютеризація. До 2016-го цей процес відбувався доволі повільно. Зараз ситуація дещо краща - на сьогодні у школі 2 комп’ютерні класи – каже директор, хоча цього недостатньо, школі потрібно три комп’ютерних класи для повноцінного навчання усіх учнів.

Володимир Скляр, директор Городенківської школи №2, каже, що Нова Українська школа – це зовсім інший підхід до навчання. Він полягає у тому, щоб зробити дитину більш вільною та різносторонньою. Пан Володимир зазначив, що усі педагоги молодших класів пройшли відповідні курси, на яких отримали всі необхідні знання та практичні рекомендації щодо вимог НУШ. Такі ж курси пройшли і ті вчителі, які викладатимуть у 1-их класах у 2019, 2020 та 2021 роках.

Звичайно, підлаштуватися до змін та нових умов – це не справа одного дня, продовжує директор, однак усі усвідомлюють незворотність змін в освіті і педагоги освоюють нові горизонти, адже розуміють, що користуватися методикою ХХ століття у ХХІ-му неможливо.

ХХІ століття – це епоха комп’ютерів, а тому комп’ютеризація шкіл – це нагальна необхідність сьогоднішнього дня. Володимир Скляр переконаний, що в кожному класі повинен бути комп’ютер, проектор, мультимедійна дошка та підключення до Інтернету.

На сьогодні у школі функціонують два комп’ютерних класи, однак фонд «Покуття» пообіцяв подарувати школі ще один комп’ютерний клас. Тепер, за словами директора, педагогічний колектив вирішує, як ефективно використати подарунок від благодійного фонду.


"Це може бути або третій комп’ютерний клас, або ми спрямуємо ці комп’ютери у профільні кабінети, щоб учні могли їх використовувати на уроках хімії, біології, фізики, математики",  – ділиться планами Володимир Скляр.