ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Антибіотики в Україні можна буде купити лише за рецептом, - МОЗ

Кабмін затвердив національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів.

Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, пише Дзеркало медіа.

«Антибіотики, протигрибкові препарати та інші протимікробні засоби перестають діяти, бо через надмірне і необґрунтоване вживання таких ліків мікроорганізми виробляють своєрідний «імунітет»: вони стають нечутливими до ліків. Фактично з’являються нові модифікації збудників інфекцій, які неможливо вилікувати протимікробними препаратами. Внаслідок цього вже сьогодні гинуть люди у всьому світі», – йдеться у повідомленні.

Однією із основних причин такої ситуації є самолікування антибіотиками та використання таких препаратів у тваринництві, зазначають у МОЗ. До кінця 2020 року воно разом з іншими міністерствами планують розробити низку нормативно-правових актів.

План, зокрема, передбачає посилення контролю за рецептурним відпуском антибіотиків в аптеках. Також буде обмежено застосування протимікробних препаратів для стимуляції росту у тваринництві, птахівництві та рослинництві.

Українські науковці разом з європейськими колегами проводитимуть дослідження аспектів протимікробної резистентності (стійкості) та новітніх методів діагностики.