ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Андрій Іванчук зустрівся з працівниками Коломийського центру первинної допомоги і наголосив про плани запровадити телемедицину

Сьогодні народний депутат України, засновник БФ "Покуття" Андрій Іванчук зустрівся з  колективом Коломийського міського центру ПМСД.


Нагадаємо, Коломия ввійшла у 20-ку міст України за кількістю підписаних декларацій з лікарями.

На зустрічі, серед іншого, говорили про телемедицину - нововведення, яке  покращить надання меддопомоги мешканцям сіл, які приєдналися до Коломийської ОТГ, та цілого  Коломийського  району.
Телемедицину в сільських амбулаторіях розпочнуть впроваджувати  за спільним рішенням колективу, головного лікаря Володимира Мельничука та за підтримки народного депутата уже цього року.


Андрій Іванчук зазначив, що велике значення має профілактика захворювань і що дуже важливо прищепити людям культуру  щорічного медичного обстеження. Адже на ранніх стадіях більшість хвороб дуже легко лікуються.
"Треба брати приклад і досвід найкращих світових практик", - зазначив нардеп.

"Тому ми прийшли до висновку, що треба всі сили кинути на діагностику. У Коломиї кілька років стояла недобудована поліклініка, нам вдалося її добудувати, вдалося забезпечити її найсучаснішим обладнанням. Я вважаю, що жоден районний центр не може похвалитися таким рівнем сучасного медобладнання, де можна безкоштовно обстежитися”.

Володимир Мельничук у свою чергу розповів, що центр велику увагу звертає на профілактику захворювань. Для цього при центрі діє школа здорової постави, створена разом з БФ "Коник Хелп".

Також планують запровадити школу відповідального батьківства, це праця з тими, що планують дітей, праця з вагітними, бесіди-навчання, як готуватися до пологів тощо. Це теж один  з напрямків профілактичної медицини.


"Наших 45 лікарів - це сформована команда, до нас  телефонують і приїжджають з цілої області переймати досвід", - зазначив Володимир Мельничук.

Також він розповів, що триває ремонт амбулаторій біля Локомотиву і в районі "Гомона".

"Ми маємо два ФАПИ при сільських амбулаторіях і напрямок за телемедицину нас буде дуже цікавити. У найвіддаленішому селі Саджавці ми з ФАПу зробили амбулаторію, де працює лікар з Коломиї . Люди задоволені. На кожному робочому місці нашого лікаря є комп’ютер".