ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Андрій Іванчук відвідав Загайпіль, Корнич та Королівку. ФОТО

Народний депутат, засновник БФ "Покуття" Андрій Іванчук зустрівся та поспілкувався з мешканцями сіл Загайпіль, Корнич та Королівка.  Обранець ознайомився з роботою навчальних закладів та обговорив проблеми, які найбільше турбують мешканців цих сіл.

У Загайпільській гімназії навчається 99 дітей. У закладі раніше поміняли панелі, вікна, розповідає директор Богдан Піддубрівний, ще залишилося вирішити питання з обладнанням, бо шкільні дошки й меблі залишилися ще в спадок із старої школи.

З особливою любов’ю в гімназії оформили класи під Нову українську школу: тут є куточок відпочинку, він же куточок читання, полиця з книжками.Зі стелі до долу тягнеться підвішене дубове листя, а стіну прикрашає великий стінний розпис казкового лісу. Дітей навчають доглядати за рослинами, тут ємності з  ґрунтом, в яких вирощують цибулю та іншу зелень.

"Мені дуже подобається Нова українська школа, створення вільного простору  для дітей. Подобається ця ініціатива, бо саме так якісно змінюється країна. Зараз діти настільки люблять навчання, що готові йти в школу навіть з температурою. Скільки я вже відвідую сіл, шкіл і кожна школа по-своєму особлива, і я дякую, насамперед, всім педагогам, які вкладають свої душу, знання та любов", - розповідає Андрій Іванчук.

У Загайполі народний обранець також відвідав ДНЗ "Сонечко", де діє дві групи – ясельна і дошкільна та виховується 41 дитина. Це дітки з Загайполя та навколишніх сіл.В садочку діє гурток англійської мови, є музична зала, однак, каже директорка закладу Тетяна Кмець, потрібен сучасний дитячий майданчик. З цим проханням колектив закладу звернувся до Андрія Іванчука та БФ "Покуття".

Читайте також: Андрій Іванчук зустрівся з працівниками Коломийського центру первинної допомоги і наголосив про плани запровадити телемедицинуНагадаємо, у фонді діє проект зі встановлення дитячих та спортивних майданчиків біля навчальних закладів та храмів міста і району.Пізніше народного обранця запросили до будинку культури, в якому проводять час від часу різного роду заходи, проте немає відповідної апаратури, а сама будівля вкрай потребує ремонту. У бібліотеці нарікають на відсутність комп’ютерної техніки.

"Зустріччю я неабияк задоволена, маю надію, що нам допоможуть в деяких питаннях, а ми своїми силами й надалі працюватимемо для громади", - каже завідувачка будинку культури Олександра Семчук.

Читайте також: Народний депутат Андрій Іванчук відвідав школи Коломийщини

Під час зустрічі сільський голова Василь Довганюк розповів про бажання Загайполя об’єднатися з Підгайчиками, де б був розміщений центр об’єднаної громади. Також очільник села поділився планами щодо можливого встановлення в селі сонячних електростанцій – є вже на цей проект три інвестори.Після Загайполя Андрій Іванчук відвідав Корнич і Королівку.Народний депутат відвідав школу та поспілкувався з працівниками закладу.

"Колись мій дідусь, який був директором Дебеславської школи, сказав мені таку фразу: "Щасливий тільки той, хто вміє бути щасливим", –  пригадав під час розмови з старшокласниками Андрій Іванчук.

На зустрічі з педколективом засновник БФ "Покуття" розповів про основні напрями фонду – освіту та медицину. Зокрема, фонд завершує комп’ютеризацію всіх шкіл району, а також нещодавно розпочав масштабний проект - олімпіаду з програмування, де учні самі можуть виграти комп’ютерний клас для  своєї школи.

"Наступним напрямком моєї діяльності є здоров'я громади, щоб люди жили довше і були здоровішими, а це можливо завдяки  ранній  діагностиці різного роду недуг.  Є такі хвороби,  які в Україні становлять надто серйозну проблему, а в світі -  це жодним чином не впливає на якість життя, якщо їх виявити на ранніх стадіях. Тому ми стараємося сприяти у розвитку медицини на Коломийщині. І я, як народний депутат, домігся придбання сучасного обладнання для нової поліклініки, зокрема ангіографа і мамографа. Я переконаний, що за 10 років середня тривалість життя в нашому регіоні буде значно вищою", - наголосив Андрій Іванчук.

У Корницькому ліцеї немає шкільного автобуса, кількість учнів зменшилася, бо батьки віддають своїх дітей до міських шкіл. Тут навчається 193 учні.

Також, як наголошує директор ліцею  Василь Лапчинський, є ще проблема із штучним покриттям на футбольному майданчику.

Андрій Іванчук пообіцяв, що докладе зусиль, щоб Корнич отримав сучасне штучне покриття німецького виробництва, а також спробує допомогти вирішити  питання зі шкільним автобусом.

Наприкінці народний депутат відвідав футбольний стадіон у Королівці  і поспілкувався з сільським головою Іваном Мігащуком.

Як наголосив Андрій Іванчук, спорт – це ще один важливий напрямок, яким опікується фонд "Покуття", і мета - щоб діти Коломийщини мали де займатися спортом і виборювати призові місця.

Зокрема, зараз в Коломиї триває будівництво водноспортивного комплексу, який зможуть відвідувати як діти з Коломиї, так і з району.Читайте також: БФ “Покуття” подарував педколеджу та інституту сертифікати на комп’ютерні класи та нагородив кращих студентів.