ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Аграрії Івано-Франківщини не можуть вивезти зерно через брак вагонів

Прикарпатські аграрії зіштовхнулися із проблемою нестачі зерновозів для перевезення врожаю зернових 2018 року.

Про це повідомили в прес-службі Івано-Франківської ОДА, пише Дзеркало медіа.

"Найгостріше це питання постало у Городенківському та Рогатинському районах, де розташовані найбільше елеватори, в яких зберігається до півмільйона тонн зерна. Через перебої із поставкою продукції аграрії, які уклали прямі контракти із міжнародними трейдерами, порушують терміни поставок зернових, а отже втрачають фінансовий ресурс.

Упродовж останнього кварталу станції «Городенка-Завод», на якій відбувається відвантаження зерна із елеватора ПП «Агрофірма «Вільхівці», було надано лише 7% вагонів від потреби. Така ж ситуація склалася і в Рогатинському районі.

За словами керівників сільгосппідприємств, залізничні перевезення є оптимальним варіантом транспортування зерна, оскільки обсяги продукції є значними і перевозиться вона на далекі відстані – до портів.

Зі свого боку керівництво регіональної філії Львівської залізниці стверджує, що для вирішення даного питання на залізниці бракує зерновозів. Водночас, в Укрзалізниці триває робота щодо оптимізації системи перевезень. Тож найближчим часом планується і закриття деяких залізничних станцій.

"Минулого року в області зібрано рекордний урожай зернових – близько 800 тисяч тонн, - підкреслила перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка. – Тож забезпечити систематичні залізничні перевезення зернових – це дати змогу аграрному бізнесу розвиватися, тим самим, наповнювати місцеві бюджети, гарантувати робочі місця жителям краю".

Читайте також: Прикарпатські аграрії зібрали понад 1 мільйон тонн картоплі