ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

50 мішків сміття зібрали неподалік Музею писанки: БФ "Покуття", "Коник Хелп" та студенти політехнічного коледжу долучилися до #Trashtag

Коломия доєдналася до всесвітньо популярного екологічного флешмобу Trashtag Challenge – люди з різних куточків прибирають сміття на  забрудненій території і викладають фото "до" і "після".

Благодійний фонд "Покуття", заснований нашим краянином, народним депутатом Андрієм Іванчуком, спільно з БФ "Коник Хелп" та активними студентами політехнічного коледжу прибрали забруднену територію поблизу туристичної принади міста – Музею писанки.

Активісти за трохи більше дві години зібрали з невеликої території близько 50 мішків сміття.

До і після

Молодь наголошує, що вирішила, об’єднавши зусилля,  показати приклад і прибрати рідне місто.

Всім необхідним інвентарем волонтерів забезпечив фонд "Покуття". Його засновник – Андрій Іванчук наголошує, що ніхто крім нас самих не зробить територію біля наших домівок чистою.
"Щоб біля наших домівок було чисто, потрібно самим взяти в руки віник і лопату і навести лад. Ніхто крім нас самих цього не зробить. Тільки всі разом, об’єднавши зусилля зможемо змінити наше місто чи село на краще", - зазначив Андрій Іванчук і закликав всіх коломиян долучатися до ініціативи.

"І я вважаю, що лише перший приклад, переконаний що до такого роду акцій доєднюватимуться якомога більше молоді, громадських активістів і небайдужих людей. А фонд "Покуття" й надалі підтримуватиме такі акції, забезпечуючи  всім необхідним", - додав народний депутат."Спільними зусиллями ми утворили своєрідну  синергію, яка дала справді гарний результат. Адже питання екології є неабияк важливим, так як це, перш за все, наше із вами здоров'я. Ми не будемо передавати челеджу далі, а запрошуємо доєднюватись інші організації та навчальні заклади  міста . Адже дана акція проводитиметься  не одноразово, а впродовж цілого року"  -  каже директор БФ "Коник Хелп" Назарій Тодорів.

Територію біля Музею писанки прибирали 20 волонтерів – всі студенти політехнічного коледжу. Для кожного з них питання екологічних змін неабияк важливо.

Орест навчається на другому курсі, каже, що участь у флешмобі є важливим прикладом для збереження екології. в майбутньому він точно згадуватиме цей день коли власним прикладом показав важливість доєднання до такої акції.
"Це надзвичайно важливо особливо в нас в Україні, адже люди повинні вчитись бути свідомими і відповідати не лише за себе, а і за свого ближнього, відповідно, якщо залишаємо ми сміття, залишить хтось інший, приберемо ми – інші також прибиратимуть. І на такому рівні можна підтримувати чистоту повсюди", - переконаний волонтер  Мар’ян Долинський.

Разом зі студентами територію прибирав і директор коледжу  Андрій Ляшеник: "Це була ініціатива благодійного фонду "Покуття" та Андрія Іванчука, ми стикнулись із таким прикрим фактом, що центр міста – два метри від Музею писанка - закиданий сміттям. Тому ми вирішили разом із студентами підтримати цю ініціативу. Наше місто має бути чистим".

Активісти не передають челендж далі, а закликають коломиян поєднуватися до них.