Суспільство
19-річний коломиянин проїхав автостопом Україну, Молдову та Білорусь. ФОТО
1 Червня 2016
Коломиянин Андрій Мироняк об’їхав автостопом практично всю Україну, Молдову, Білорусь, невизнану республіку «Придністров'я». Більш як тисяча людей прихистили на ніч автостопера під час його подорожей.
До речі, каучсерфінг – ще один вид безкоштовного відпочинку, який сьогодні є популярним у світі. Учасники каучсерфінгу безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні подорожі та розвивають культурний взаємообмін, пише "Фіртка".
Автостоп, як стиль життя
Андрій Мироняк зараз навчається в Івано-Франківську. Майбутній юрист два роки тому, переглядаючи відео-блоги автостоперів, які підкоряли світ у подорожах, вирішив і сам спробувати що собою являє цей вид відпочинку.
Автостоп – це безкоштовний спосіб пересування попутним транспортом. А знаком автостопера, який «ловить» автомобіль на дорозі – є його піднятий великий палець вгору. Коломиянин разом з друзями цим способом безкоштовно подорожує по різних країнах.
«Спочатку це були короткометражні подорожі, - розповідає Андрій Мироняк. – Першою поїздкою був маршрут Коломия - Яремче. А згодом це захоплення переросло у подолання довших дистанцій, інших країн. Виникла так би мовити залежність від поїздок у нові, ще незвідані досі місця».
Водії діляться інформацією про незвідані місця, якої немає навіть в інтернеті
За словами Андрія, автостоп – це можливість спілкування з різними людьми. Оскільки водії здебільшого лояльно ставляться до автостопера, з радістю розповідають про все, що цікавить юнака. Дехто навіть пригощає обідом чи вечерею і пропонують переночувати у себе вдома, коли на дворі сутеніє.
«Водії, які зупиняються, щоб безкоштовно підвести до вказаного місця, розповідають не тільки історії про себе, але й діляться цікавою інформацію про місця чи регіони, до яких прямуєш. І часто буває, що почуту інформацію не знайти на просторах інтернету і водночас вона є значно цікавішою та пізнавальною для мандрівника, ніж, приміром, та, котру читаєш на різних сайтах».
Україна є хорошою країною для автостопу
Автостопер з Коломиї розповідає, що не всюди люди обізнані про такий спосіб пересування. Тож, студентові доводиться інколи розповідати водіям про автостоп, після чого ті не відмовляються відвозити його безкоштовно до вказаного місця.
До речі, як правило, автостопери під час зупинки транспорту на дорозі у руках тримають папір з надписом міста, в яке прагнуть потрапити.
«З власних спостережень під час моїх поїздок автостопом, можу сказати, що найбільше знають про цей вид пересування на Західній Україні, - ділиться думками Андрій Мироняк. - На дорозі можемо чекати до 20-ти хвилин, поки хтось зупиниться, щоб підвести. У Білорусі теж не виникало труднощів під час зупинки водіїв, коштів не брали. Втім, у Молдові багато хто не розумів що таке автостоп, тому доводилось пояснювати».
«Україна здивувала красою місць, Білорусь – чистотою, Молдова – гостинністю», - автостопер Андрій Мироняк.
«Найцікавіші місця, які проїхав автостопом, знаходяться в Україні, - провадить розмову студент. - Дуже багато є красивих місцин, але, на жаль, про них інформація ніде не афішується, не рекламуються. І на превеликий жаль, вони є мало відвідувані».
Підкорення Європи автостопом
У планах юнака об’їздити автостопом всю Європу. Особливо, мріє про подорожі Швецією, Фінляндією. Тож, дочекавшись літніх канікул, розпочне цьогорічний особистий сезон автостопу з Польщі.
На завершення нашої розмови Андрій побажав усім частіше подорожувати і розвиватися, мовляв, як говорив Святий Августин: «Світ - це книга. І той, хто не подорожує, читає тільки одну сторінку».
Автор: Олена КОЗАЧЕНКО