ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Як Коломия "десятку" зустрічала. ФОТО, ВІДЕО

Бійці 10 окремої гірсько-штурмової бригади повернулися із зони проведення бойових дій. 30 липня захисники пройшли маршем центральною частиною міста.

«Протягом майже восьми місяців бригада виконувала бойову задачу на сході країни. На жаль, у нас є втрати – троє військовослужбовців не повернулися додому. Хочу перепросити в їхніх рідних і батьків за те, що ми не змогли їх вберегти. Вони віддали найдорожче, що мали – своє життя, - каже командир 10 ОГШБ, полковник Збройних Сил України, Герой України Василь Зубанич. - Щороку бригада виконує завдання все більш професійно. Зараз відпочинемо, наберемося сил і відновимо боєздатність».

Урочистості біля військової частини

За словами командира, противник поводиться нахабно, провокуючи наші підрозділи. Мета - довести міжнародній спільноті, що наші війська – неконтрольовані, хоча це зовсім не так:

«На провокації ми не піддаємося. За свою поведінку ворог був жорстоко покараний».

Герой України Василь Зубанич

А ще між сакурами в Коломиї з’явився новий пам’ятник – «Щит України». Його на знак вдячності бригада подарувала громаді міста.

«Ідею висунув колектив, - продовжує військовий. – Ми провели збори, вислухали бійців і втілили витвір, які сподобався, щонайменше, більшості.  Поки ми єдині, ворог нас не здолає ні зовні, ні зсередини».

Відкриття пам'ятника "Щит України"

Кожне повернення «десятки» із зони бойових дій відзначалося тим, що місто щось дарувало військовим. Цьогоріч громада теж підготувала подарунок – заасфальтували стадіон, адже військові бігають у спеціальному взутті та жодне інше покриття їм не підходить. Але вперше хлопці зробили подарунок громаді у відповідь.

«Треба визнати, в «десятці» керівництво – дуже креативне, - каже міський голова Ігор Слюзар. – Коломия завжди була містом військових. До 1990 року 30 % мешканців були пов’язані з військовою службою. Тут було шість величезних частин зі своїми традиціями та військовою славою. Я дуже хотів переконати командування Збройних Сил України, щоб військових повернули в Коломию».

Зараз бійці більшу частину часу проводять у зоні бойових дій. Але місто готується до того, що вони повернуться, каже мер:

«Зокрема, в нас підготовані чотири групи для дітей військовослужбовців. Сьогодні «десятка» - найбільший платник податків у місті. Окрім того, що вони – герої, вони ще й поповнюють бюджет приблизно на 15%. Тому на сесії депутати дуже легко підтримують рішення про виділення коштів на підтримку військової частини».

Емблема 10 ОГШБ – квітка едельвейс на фоні щита. Це – дуже «живуча» квітка, що проростає крізь каміння. Як і наші хлопці. А «Щит України» - символ єдності та сили, тісної співпраці між громадою Коломиї та військовими.

Юлія МАРЦІНОВСЬКА

Андрій КАНЯ

ВІДЕО: Дзеркало медіа і 10 окрема гірсько-штурмова бригада.