ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Унікальний клас карильйонної музики: знайомтеся, коломийські таланти

В Івано-Франківській області всього чотири музичних класи, де вчать грати на карильйоні: Коломийська музична школа №1 ім. А. Кос-Анатольського, Долинська та Калуська музичні школи та Івано-Франківська музшкола №1.

Карильйон – старовинний музичний інструмент. У той же час, він – досить новий для України. Мабуть, це пов’язано з переслідуванням духовності в радянські часи.

В Україні всього 6 таких величних інструментів. Два з них - у нашій області.

«Поки не було дзвіниці, котру влітку Коломиї подарував благодійний фонд «Покуття», діти презентували свої твори в Гошівському монастирі на Ясній горі. Саме там п’ять років тому відбувся перший в Україні фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва, куди запрошують карильйоністів з усього світу: Польщі, Бельгії тощо. Нині на всю Івано-Франківську область є лише два стаціонарні карильйони», - розповідає вчителька класу карильйону Коломийської музичної школи №1  Світлана Гаргат.

До слова, до Коломиї часто приїжджають карильйоністи. А в листопаді  Коломийську музшколу №1 ім. А. Кос-Анатольського відвідала музикантка з Чикаго Сімона Бравн. Американка проводила майстер-класи для учнів, а також зауважила, що було б чудово провести у нашому місті конгрес з карильйонного мистецтва.

Більше про унікальний клас карильйону в Коломиї дивіться в інтерв’ю з вчителькою музики Світланою Гаргат та її учнями. 

Юлія МАРЦІНОВСЬКА

Відео Андрій КАНЯ