ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Коломийській дитячій лікарні відремонтували педіатричне відділення - вперше за півстоліття. ФОТО

У соціальних мережах мами часто скаржилися на умови в педіатричному відділенні Коломийської дитячої лікарні. Ще радянські меблі, сантехніка, опалення... За 47 років, відколи лікарню збудували, це – перший капітальний ремонт.
- Маючи 100 тис. гривень, ми мріяли змінити нашу медицину, - згадує голова Коломийської РДА Любомир Глушков. – Розпочали з ремонту урологічного відділення ЦРЛ - сьогодні маємо одне з найкращих в області. Після цього відремонтували ЛОР-відділення - тепер на його базі проходять різні обласні конференції, навчання лікарів, бо, окрім гарних умов, маємо там ще й сучасне обладнання. Далі взялися за добудову поліклініки, котру 17 років ніяк не могли добудуватися – зараз маємо один із найкращих діагностичних центрів України, адже наповнили її сучасним медичним обладнанням, вартістю 100 мільйонів гривень, щоб можна було приїжджати саме сюди, отримувати діагностику та проходити лікування.
Після цього взялися до пологового будинку – тепер одного із найкращих в області: відремонтували приймальне відділення, родильно-операційний блок, два поверхи, всі палати та приступили до третього поверху.
Між цим покращували й умови в дитячій лікарні: відремонтували приймальне відділення, та харчоблок. Ремонт у педіатричному відділенні тривав 7 місяців. Паралельно працювали над сучасним приймальним відділенням ЦРЛ із відділенням невідкладної медичної допомоги, ангеографічним відділення з апаратурою за 25 мільйонів гривень, психоневрологічним відділенням, над яким ще продовжуються роботи.
- Коли повертаю голову справа на ліво, бачу, що тут ще - непочатий край роботи. Звичайно, все ми не встигнемо зробити, але після нас прийдуть нові люди, нова влада, - каже голова Коломийської районної ради Роман Дячук. -  Коломийська ЦРЛ завжди була храмом, навіть за радянських часів. Ми мусимо зробити все, щоб вона такою ж залишалася.
Найбільше коштів на ремонт дитячої лікарні виділили з районного бюджету, трохи менше - з обласного. Долучилося й місто, але коштів все одно бракувало. Тоді долучилися меценати, зокрема, народний депутат, засновник БФ "Покуття" Андрій Іванчук. На відкритті він подарував два васкулярні сканери. - Ви зверталися до нас і я привіз те, що ви просили. Та купили не один веновізор, а два, думаю, що так буде краще, - сказав Андрій Іванчук Крім того, народний депутат підтримав ініціативу директора фонду "Карітас" о. Сергія Триф'яка по збору коштів на закупівлю лікарняних ліжок. Андрій Іванчук долучився і перерахував ще необхідних 35 тис. грн. - Приємно відкривати нове приміщення, а ще приємніше, що воно працюватиме на користь діточкам, - розповідає заступник міського голови Володимир Григорук. - Хочу запевнити від імені міського голови, що міська влада завжди підтримуватиме такі ініціативи і підкладатиме плече в наступних роботах.