У день Андрія Первозванного парафіян та настоятеля найстаршого покутського храму отця Андрія Танасійчука прийшли вітати духовенство парафії на чолі з владикою Василем Івасюком.
Усіх Андріїв привітали з іменинами, але основна важлива подія, яку вшановували цього дня – це завершення внутрішніх робіт у святилищі. Отець Андрій Танасійчук назвав подію першим етапом подяки Всемогучому Богу.
Святилище впорядковували більше трьох місяців. Оскільки, це найголовніше місце у храмі - то тут буде стояти ще й новий престол, символічне значення якого об'єднувати людей.
Усередині храму теж провели ремонт. Тут повністю замінили стелю, яку перед тим ще й утеплили. Постелили нову підлогу, стара була настільки зіпсована, що довелося копати до двох метрів вглиб, аби вивезти знищені рештки.
Наступний етап – ці стіни реставрувати, бо вони мають власну цінність. Вже наступного року отець Андрій з реставраторами Унівського монастиря розпочнуть цю роботу. Очікує відновлення і найважливіший атрибут храму – іконостас, який отець Андрій називає безцінним.
За цей рік територію навколо храму впорядкували та й сама церква відчутно оновилася зовні.
"Зроблено дуже багато при допомозі мого приятеля Андрія Іванчука, якому ми завдячуємо. На другий рік зовнішні роботи ми продовжимо", - каже о. Андрій.
Владика Василій, зокрема, зазначив: "Хочу подякувати нашим доброчинцям, в першу чергу Андрію Іванчуку, який так багато спричинився, щоб цей храм врятувати". Владика також подякував настоятелю храму Андрієві Танасійчуку та всім отцям, які тут служили.
Детальніше - у сюжеті НТК.
Нагадаємо, коли 9 років тому комісія ЮНЕСКО вивчала дерев’яні споруди нашої області, то коломийську церкву Благовіщення не внесли до каталогу Всесвітньої культурної спадщини через її аварійний стан.
Андрій Іванчук зініціював спільно з благодійний фондом "Покуття" реставраційні роботи задля порятунку храму і внесення його до переліку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
Реставрація пам’ятки архітектури розпочалася у лютому цього року.