ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Найдавніший храм Коломиї вабить туристів з цілого світу

Найдавніший храм Коломиї - церква Благовіщення - приваблює туристів з цілого світу. Так сьогодні святиню відвідали гості з Польщі та Індії.

Про це повідомляють на сторінці парафії у фейсбук:

"Сьогодні нашу церковцю відвідали цікаві гості: він з Польщі, а вона з Делі (Індія). Дівчина отримала українську візу на чотири дні і приїхала в Коломию!".

Додамо, що старовинна дерев'яна церква Благовіщення збудована 1587 року. Храм належить до пам’яток архітектури національного значення області і є одним з найкращих зразків гуцульського сакрального будівництва.

Церква унікальна, звісно, що збудована без цвяхів, бо так колись робили всі дерев'яні храми — інакше би вони не стояли століття. Тут є образи, які намалював відомий український художник ХІХ ст. Теофіл Копистинський, а також церковні стародруки.

"Наш храм є не лише окрасою, а перлиною Покуття. Його історичні дані сягають XVI ст. Є одна точна дата, яка збережена на зовнішній вивісці - старослов’янськими буквами зазначено — 1709 р., - зазначає настоятель храму о. Андрій Танасійчук. - До нашої святині люди їдуть звідусіль, щоб помолитися перед стародавнім іконостасом та намолиними іконами, що знаходяться у нашому храмі; перед образом Богородиці, що розв'язує вузли, попросити вирішення своїх негараздів, а святого Тадея, брата Господнього, та святу Ріту — за поміч у безнадійних обставинах".

Нагадаємо, 2 роки тому завдяки Андрієві Іванчуку та фонду "Покуття" церкву Благовіщення вдалося врятувати від руйнації. Коли комісія ЮНЕСКО вивчала дерев’яні споруди нашої області, то храм не внесли до каталогу Всесвітньої культурної спадщини через її аварійний стан. Тоді настоятель церкви о. Андрій Танасійчук звернувся до Андрія Іванчука  з проханням допомогти відновити храм. Церква була збудована без фундамента, а дерев’яні стіни прогнили. Коли майстри приступили до робіт, стало зрозуміло, що доведеться зробити набагато більше, ніж здавалося з самого початку.

Реставратори  підняли церкву, зробили фундамент, замінили частини, які цього потребували та були аварійними, зміцнили кути і всі стіни. Також замінили на дерев’яні старі металеві церковні маківки, оновили накупольні хрести. До того ж встановили дренажну систему та водовідведення, замінили старе прогниле перекриття. Гуцульські майстри перекрили церкву ґонтами, які обробили спеціальною технікою "тирою". Перегнилі елементи арки замінили на нові та підготували кріплення під іконостас.

До теми: Врятована святиня. У церкві Благовіщення відслужили подячну Літургію - завершився перший етап реставрації. ФОТОРЕПОРТАЖ

Перлина Покуття, уквітчана снігом. ФОТО