ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На новій дзвіниці у Коломиї незабаром зазвучить карильйон

Як писало "Дзеркало", днями до дзвіниці, яка споруджується в Коломиї за сприяння благодійного фонду "Покуття", ініціатором створення якого є Андрій Іванчук, привезли з Голландії 51 дзвін. Невдовзі в ній зазвучить унікальний музичний інструмент  - карильйон.

 Дзвони монтують київські спеціалісти під керуванням братів Леоніда й Сергія Ботвінків.

Ми поспілкувалися зі старшим братом Леонідом Ботвінком:

- За фахом я інженер-електронік, брат – конструктор. Ми обидва працювали за Союзу на авіаційному заводі. 20 років тому нам запропонували відтворити за встановленими зразками інструмент з дзвонів для Михайлівського собору в Києві, показали відеофільм про карильйон і ми взялися до роботи. Доля нас закинула в Бельгію, місто Мехелен, де є найвідоміший в світі карильйон й Королівська школа гри на ньому. Там навчання триває 5 - 6 років. Система гри досить складна. Ми з братом за якийсь час освоїли всю механіку й електроніку, закладену в інструменті, й почали їх виготовляти в Україні. Після Києва нас запросили створити карильйон у Гошівському монастирі. Потім збудували ми його на Аскольдовій могилі в Києві. Розробили власну систему керування дзвонами – електронну й механічну (за допомогою клавіатури)…

Наявність такого інструмента в Європі вважається свідченням високої культури й заможності міста, - стверджує майстер. В Україні є таких карильйонів п’ять, у Коломиї буде шостий. Дзвони виготовлені на 80 відсотків з бронзи, решта – олово з різними домішками. Брати Ботвінки є засновниками карильйонного мистецтва в Україні.  

До теми: ВІДЕО. До Коломиї привезли 51 дзвін з Нідерландів, який встановлять на дзвіниці біля церкви св. Йосафата.