ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Мурал В’ячеслава Чорновола: дискусії тривають. ФОТО, ВІДЕО

Кілька днів тому на центральній вулиці міста з’явився новий мурал і з того часу став ТОП-темою для обговорення серед користувачів соціальних мереж. Думки розділилися здебільшого на два табори: хтось підтримує ініціативу молоді, а хтось вважає виконання малюнка не надто вдалим. Журналісти «Дзеркала медіа» проаналізували коментарі та зібрали цитати коломиян в одному матеріалі.

До того, щоб мурал з’явився на одній зі стін міста Молодіжна рада йшла майже місяць. Спочатку очікували на дозвіл Коломийського осередку партії «Батьківщина»,  адже малюнок планували наносити над крамницею «Книжкова хата». Коли згоду отримали, виявилося, що місто не має відповідної техніки, щоб втілити задум саме там. Зрештою, прийняли рішення нанести зображення на стіні департаменту соціальної політики.

Відео Олега Вишиванюка

Коли мурал завершили, голова Молодіжної ради Олег Вишиванюк відзвітував про це на своїй сторінці в Facebook:

«Надзвичайно щасливий бачити цей проект втіленим у життя! У такі моменти розумієш, що великі зусилля не були докладені марно.

Переконаний, що мурал прикрашатиме нашу Коломию довгі роки і нагадуватиме містянам про В’ячеслава Чорновола – незламного борця за українську незалежність. Дякую кожному, хто долучився до нашої ініціативи.

Далі – більше!»

Та незабаром молодь зіткнулась з такою кількістю критики, що годі було й очікувати. Особливо гостро свою позицію висловили коломийські мистці.

Зокрема художник Микола Яцурак опублікував на своїй сторінці допис із зображенням ескізу та фото муралу, підписавши: «Хотіли хайтек вийшло хайтак… Знайдіть десять відмінностей»

Фотохудожник Ярема Проців запропонував на конкурсній основі обрати «справжнього Художника, який зафарбує цей «Шедевр».

«Це ЖАХ!!!!», - обурюється художник, письменник і скульптор Олег Лобурак.

Своє розчарування висловлювали не тільки художники.

Отець Михайло Дзюба теж порівнює ескіз із муралом:

«1 світлина. Тут є дух Чорновола! Його внутрішня радість і любов до України та українців, його боротьба і віра в те, що Україна була, Україна буде, Україна ще знову повстане!

2 світлина. Те, що там зображено тепер, це насмішка з цієї легендарної і героїчної постаті! Хай краще та стіна зацвите Зеленою пліснявою і нагадує усім, що в Україні при владі невігласи і малороси!

Мій апель до міської влади, до митців і творчих людей: це треба змінити!»

«Пародія», - прокоментувала очільниця Фінансового управління Коломийської міської ради Ганна Бакай.

Проте, й на підтримку теж виступило чимало лідерів думок міста. Настоятель церкви Благовіщення Андрій Танасійчук підкреслив, що досконалих речей на землі немає:

«Ініціативну молодь ми мусимо підтримувати»

Очільник коломийської спілки чорнобильців Віктор Познік теж похвалив хлопців:

«Початок вдалий. Хто найбільш незадоволений – бери з собою на стіну».

Подякувала Молодіжній раді за гарне втілення ініціативи й голова Коломийської  міськрайонної громадської організації «Союз українок» Марія Гнатюк:

«Ви молодці!»

«Обрав свій шлях – іди! І відкинь всі сумніви!», - написав очільник футбольного клубу «Покуття» Олександр Тарасюк.

Директорка Коломийського ліцею № 9 Ганна Марків назвала ініціаторів створення муралу креативними та з активною життєвою позицією:

«Молодці!! Тішимося вами!!!»

Похвалила молодь і засновниця громадської організації «Franco-театр» Ірина Ярмоленко:

«Що б ти не робив, завжди буде критика. Її завжди більше, аніж підтримки. Таке наше «заспане» суспільство, такий наш менталітет, на превеликий жаль. Але є свідома молодь, на щастя, якій набридло сприймати шаблони і консерватизм! І за це Вам аплодую»

Свою думку висловив і Юрій Журавель – автор малюнку, який хлопці активісти Молодіжної ради використали на ескізі:

«Найголовніше, що не вкрали, а попросили дозволу з обіцянкою, що відтворять один в один. Тепер я вкотре себе ніяково відчуваю.»

Редакція «Дзеркала медіа» провела й свій експеримент. Ми підготували опитування на сайті та в соціальних мережах Facebook, Telegram та Instagram.

Попри те, що в серед коментарів абсолютна більшість – негативні, попередні результати опитування демонструють невелику перевагу на користь підтримки муралу.

Майже 57% наших читачів на сайті мурал сподобався. До опитування долучилося понад 200 користувачів.

 

В Telegram красивим мурал вважають 60 % читачів. Загалом у голосуванні взяли участь майже 500 осіб.

Ще понад 900 користувачів взяли участь у нашому опитуванні в соціальній мережі Facebook. 54% з них уподобали мурал.

Окрім того, ми опублікували опитування в stories на нашій Insragram-сторінці. З понад 200 опитаних 63 % вважають мурал вдалим.

Опитування на сайті і в соцмережах триватимуть ще щонайменше до кінця тижня. Остаточні результати опублікуємо згодом. Всигніть взяти участь!

Юлія МАРЦІНОВСЬКА