ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Місцеві вибори 2020: Сьогодні в Україні стартувала виборча кампанія

У суботу, 5 вересня в Україні починається виборчий процес місцевих виборів 2020. З цього моменту стартують основні заходи ЦВК із підготовки до голосування 25 жовтня.


Про це передає Цензор.НЕТ із посиланням на "РБК-Україна".


Протягом наступних 50 днів до голосування будуть реалізовані головні етапи календарного плану виборів:  • подання до Центрвиборчкому копій рішень керівних органів партій про участь у виборах їх місцевих організацій - до 6 вересня;

  • висування кандидатів на посади голів рад населених пунктів, кандидатів в депутати - 15-24 вересня;

  • оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів - до 2 жовтня;

  • початок передвиборної агітації - з наступного дня після прийняття рішення про реєстрацію кандидата;

  • відправка запрошень виборцям - до 15 жовтня;

  • день голосування - 25 жовтня, з 08:00 до 20:00;

  • оголошення результатів - 3-6 листопада.


Кожні 5 років в Україні відбувається голосування за представників до місцевих органів влади - за кандидатів в депутати міських, районних, обласних рад, мерів міст, голів сільських і селищних рад.


У 2020 році правила виборчої кампанії змінилися, в зв'язку з вступом в силу нового Виборчого кодексу.


Так, для населених пунктів від 10 тис. жителів вибори до місцевих рад організуються за новою пропорційною системою з відкритими списками, без можливості самовисування кандидатів.


Обов'язкове дотримання гендерної квоти - не менше 40% представників однієї статі в списку партії.


В бюлетенях буде вказано не тільки перелік партій, але і список кандидатів від кожної політсили, за яких також можна віддати голос.


Кожен виборець 25 жовтня одержить для заповнення кілька бюлетенів: для голосування за кандидатів на посаду міського (селищного) голови; депутатів в обласні, міські, районні ради.


Варто відзначити, що в день чергових місцевих виборів також відбудеться голосування на перших виборах в утворених територіальних громадах після укрупнення районів. Згідно з постановою ВР 17 липня 2020 року № 807-9 "Про освіту і ліквідацію районів", їх кількість скоротилася до 136.


Проголосувати на виборах 2020 можна за місцем фактичного проживання. Для зміни виборчої адреси необхідно звернутися в органи Держреєстру в термін до 10 вересня (не пізніше 5 днів з початку виборчого процесу).


Відповідну заяву можна подати онлайн в "Кабінеті виборця" на порталі "Держреєстр виборців" з використанням електронного підпису.


При заповненні форми слід вказати адресу житла, за яким виборець проживає зараз і яку просить визначити новою виборчою адресою.