Учень Коломийського ліцею імені Михайла Грушевського, 13-річний Остап Савчук створив патч для футбольного симулятора. Юний розробник поділився із Суспільним Карпати особливостями доповнення, а також розповів, скільки часу працюв над його створенням.
"Це таке доповнення до однієї відомої гри, яка називається PES 2021. Там є дуже багато різних чемпіонатів, ліг, збірних і команд. Але там не було української ліги, тільки збірна України, "Шахтар" і "Динамо". Я вирішив зробити інші клуби УПЛ і деякі клуби Першої ліги України, нижчої", - розповідає Остап Савчук.
Хлопець каже, що спочатку хотів знайти доповнення в інтернеті, але, коли зрозумів, що його там немає, то вирішив, що мусить розробити патч самотужки.
"Дуже хотілося пограти за наші клуби. Особливо за західні – пограти за них у Лізі чемпіонів чи у Лізі Європи, чи взагалі в Українській прем’єр-лізі", - ділиться автор розробки.
Створення доповнення зайняло в Остапа один місяць. Ліцеїст говорить, що робив кожному гравцю обличчя, брови, зачіску, ніс, рот, вуха. Також вагу, зріст, різні рейтинги – швидкість, уміння атакувати, удар, захист.
"Найважче, - зізнається хлопець, - було створювати форми для клубів, тому що треба було знаходити різних спонсорів".
Окрім віртуального, хлопець захоплюється і живим футболом - грає, дивиться матчі, вболіває за "Динамо", "Манчестер Сіті", "Барселону".
Батько розробника патчу Микола Савчук розповідає, що його син дуже добре розуміється у всьому, що стосується футболу.
"Він знає дуже багато про футбол. Дуже багато таких дрібниць різних про футболістів – з котрого вони року, яка їхня вага, який зріст, де вони грали колись і так далі. Ціла енциклопедія футбольна", - каже Микола Савчук.
Чоловік переконаний, що така любов до цього виду спорту синові дісталася від двох його дідів - колись палких уболівальників - і від нього самого. Тому до Остапової уподоби ставиться прихильно.
"Якщо людина щось творить, то це дуже добре. Якщо вона тільки споживає і запозичає, – це гірше. І те, що він щось невеличке створив, знаєте, на початках – це дуже приємно, і ми його підтримуємо всі в хаті. Я не знаю, чи це буде далі розвиватися, чи це буде справою життя, але зараз є так", - говорить батько Остапа.
Свою розробку хлопець рекламує на власному YouTube-каналі та на сторінці в Instagram.