ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Фонд "Покуття" і Андрій Іванчук продовжують опікуватися найдавнішим храмом Коломиї

Благодійний фонд "Покуття" і його засновник Андрій Іванчук продовжують опікуватися найдавнішим коломийським храмом - церквою Благовіщення.

Цього разу допомога спрямована на встановлення трифазного живлення у храмі, повідомили на сторінці Парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії.

"Вся наша парафіяльна спільнота щиро дякує БФ «Покуття» та його засновнику нашому приятелю Андрію Іванчуку за вагому фінансову допомогу (23000 грн.) на встановлення трьохфазного живлення у храмі, що є необхідним елементом для комфорту та безпеки святині міста!

Молитовно дякуємо п. Андрію, який завжди переживає та дбає за наш храм та бере активну участь у розбудові та відновленні сакральної архітектури регіону!

З подякою в серці, о. Андрій Танасійчук, парох" - йдеться у дописі.


Нагадаємо, старовинній коломийській церкві Благовіщення – понад 430 років. Коли комісія ЮНЕСКО вивчала дерев’яні споруди нашої області, то храм не внесли до каталогу Всесвітньої культурної спадщини через її аварійний стан.


Тоді настоятель церкви Андрій Танасійчук звернувся до народного депутата, коломиянина Андрія Іванчука та заснованого ним БФ "Покуття" з проханням допомогти відновити храм.


Церква була збудована без фундамента, а дерев’яні стіни прогнили. Справжнім дивом було те, що святиня простояла стільки років.


Коли майстри приступили до робіт, стало зрозуміло, що доведеться зробити набагато більше, ніж здавалося з самого початку. Тож найстарішу церкву Коломиї завдяки Андрієві Іванчуку та фонду "Покуття" вдалося врятувати від руйнації. Тоді ж у  рамках реставрації на куполі храму встановили хрест, а також замінили більше семи тисяч ґонтин.


До теми: Врятована святиня. У церкві Благовіщення відслужили подячну Літургію - завершився перший етап реставрації. ФОТОРЕПОРТАЖ