ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Дату святкування Різдва повинні вирішити самі миряни, - Патріарх УГКЦ

Рух за святкування Різдва за новим стилем - 25 грудня - повинен початися знизу, від мирян. Якщо ініціатива календарної реформи виходитиме від церковної єрархії, то це не матиме відповідного ефекту.

Таку думку в ефірі «Живого телебачення» висловив Патріарх УГКЦ Святослав, повідомляє РІСУ.

"Це питання в першу чергу повинні піднімати наші миряни, знизу. Якщо ініціатива календарного питання виходитиме згори, то це чинитиме ще додаткові розколи. Подібні календарні війни, зокрема, були у США після ІІ Світової війни", - сказав першоєрарх.

"Якщо буде знизу, така всенародна потреба, і єрархи відчують, що це не провокуватиме додаткових поділів на місцевому рівні, то тоді почнеться перехідний етап, експериментальний", - додав він.

Блаженніший Святослав зауважив, що календарне питання в УГКЦ вирішується відповідно до місцевих потреб.

"Наприклад, я перебував на першому єпископському служінні в Аргентині, там ніколи не було старого календаря. Там відразу, коли громада почала оформлятися, коли почали священики організовувати парафії, відразу це відбувалося за новим стилем", - пояснив Глава УГКЦ.

Однак в Україні, як підкреслив Патріарх Святослав, УГКЦ на новий календар хотіла б перейти разом і з Православними Церквами.

"Ми з нашого боку, УГКЦ, хочемо це робити разом з нашими братами православними.
Україна має свій особливий контекст, зокрема, екуменічний, традиційний, є певні історичні моменти, які все таки десь там підсвідомо сидять у наших серцях і це потребує не одноосібного, а всенародного міжцерковного, екуменічного обговорення і руху", - пяснив він.

"Дуже важливо не забути, що ми святкуємо Різвдо як день, як нагоду пережити народження нашого Спасителя. Часом ми говорми про Різдво у секулярному аспекті, не кажучи, чиє це Різдво, чиє це народження і таким чином губиться цей джерельний, релігійний, богословський, духовним момент. Секуляризація Різдва впроваджує свою динаміку. Різдво буде, обов'язково буде, Христос народиться, увійде у цей постковідний світ для того, щоби дати нам світло надії", - наголосив Патріарх УГКЦ Святослав.