ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Андрій Кошкін: "Від сьогодні ми посилили карантин у медичних установах"

Від початку пандемії в Коломиї та районі зареєстровано 96 ПЛР-позитивних пацієнтів із COVID-19. З них 44 – безпосередньо з Коломиї та 52 мешканців району. Близько 60 із них уже одужали, п’ятеро – померли.

Про це на щотижневій прес-конференції повідомив очільник Коломийської ЦРЛ Андрій Кошкін.

COVID-відділення розгорнуте на 80 ліжок, але, при потребі, є можливість додати ще 40.

Станом на понеділок, 22 червня, в стаціонарі знаходяться 56 пацієнтів із підозрою на СОVID-19: троє коломиян, 15 мешканців району (із них четверо - ПЛР-позитивні), 11 снятинчан, 26 пацієнтів із Верховинщини (із них дев’ятеро - ПЛР-позитивні, а ще - 15 очікують результатів тесту) й один мешканець Косівщини. У COVID-відділенні перебувають двоє дітей із підозрою на коронавірус:

- Результати їхніх ПЛР-тестів поки що невідомі, але ми вважаємо їх потенційно позитивними, - розповідає Андрій Кошкін.

Одна мешканка Снятина – у важкому стані та потребує кисневої дотації. Результат її ПЛР-тесту теж поки що не відомий, але швидкий тест – COVID-позитивний.

Щодо коломийських медиків, усі вони вже одужали. Кожен отримав по два ПЛР-негативних тести: і лікарі, й медсестри, й молодший медичний персонал.

В суботу в Коломийській ЦРЛ померла 64-річна мешканка Снятинського району. Жінка мала вроджену патологію, тому була особливо вразливою до вірусу.

У трьох районах Прикарпаття зафіксовано спалах захворювання

У Верховинському, Городенківському та Надвірнянському районах кількість пацієнтів із діагнозом COVID-19 зростає.

- Ми сьогодні радилися з головним лікарем інфекційної лікарні. В нас є ПЛР-негативні пацієнти з пневмонією. Таких хворих ми намагатимемося перевести в інфекційну лікарню, всіх інших будемо розміщувати тут, - продовжує гендиректор ЦРЛ. - Звичайно, що це – робота не тільки Коломийського району. Будемо визначати, хто з хворих потребує стаціонарного лікування, а хто - амбулаторного. Адже зараз ми зіткнулися з ситуацією, коли в деяких районах лікарні переповнені через те, що до стаціонару кладуть всіх, навіть тих, хто міг би лікуватися вдома.

Якщо раніше йшлося про те, що коронавірус вражає, як правило, старших людей, то зараз медики спостерігають найбільшу кількість захворювань серед пацієнтів 30 – 60 років.

- Хвороба не обирає. Звісно, протікає захворювання легше в молодшому віці. Це, ймовірно, пов’язано з патологіями, - переконаний Андрій Кошкін.

По Коломиї та району - ситуація стабільна

Оскільки Коломийська ЦРЛ належить до опорних медичних установ Прикарпаття, тут багато хворих із інших районів.

- Сформовано п’ять дорослих бригад і чотири дитячих. В одній бригаді – три лікаря та по три медсестри чи інший молодший медичний персонал на кожного лікаря. Ми також додаємо медиків із інших відділень, - каже генеральний директор.

Лікарня забезпечена, медикаментами та засобами індивідуального захисту на 100 %. Резерву вистачить ще, щонайменше, на два - три місяці.

- У нас зараз є 3300 захисних костюмів, майже 1500 халатів, 13200 масок, 2500 респіраторів, понад 300 окулярів і так само щитків, а також близько 10000 рукавиць. Це – резерв, без урахування того, що роздали на відділення медичному персоналу, - звітує пан Андрій.

Правила госпіталізації від сьогодні знову стали жорсткішими: до лікарні забиратимуть виключно ургентних хворих. Те ж стосується й амбулаторних прийомів – лікарі розглядатимуть тільки гострі стани, що потребують невідкладного медичного супроводу.

- Посилюють контроль у закладах громадського харчування, транспорті та спортивних закладах. Це – так званий, адаптивний карантин. Він буде поширюватися на регіони, де спостерігається збільшення кількості захворювань, - продовжує пан Андрій. - Нам всім лише потрібно одягнути маски.

Юлія МАРЦІНОВСЬКА

Читайте також: 100 000 одиниць індивідуального захисту отримали від Андрія Іванчука та фонду "Покуття" медики Прикарпаття. ВІДЕО

Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.