ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

7 авторів з Коломиї, книги яких варто читати

До Міжнародного дня дарування книг ми підготували список кращих сучасних коломийських авторів та книг, які має прочитати кожен

Артем Чапай. "Авантюра XL" - це півтора року реальних мандрів автостопом, без грошей, без плану й деколи без необхідних документів. Кинувши роботу й навчання,  український студент їде "дизелями до Нью-Йорка", а далі, заробляючи на дорогу під час подорожі, проїжджає Мексикою, Кубою, Белізом, Ґватемалою, Гондурасом, Сальвадором, Нікараґуа. Він знайомиться з десятками чудових людей, знаходить близьких друзів, завдяки дорозі по-новому розуміє світ, та й самого себе. Книга підійде всім, хто прагне пригод, гумору і мандрів.

Остап Соколюк. "Ені" ( 2016 р.)
"У 2016 році роман ЕНІ був відзначений на літературному конкурсі Смолоскип у Києві, і незабаром після того твір був опублікований у видавництві КМ-Букс. У книзі йдеться про долі кількох людей: загадкової дівчини Ені, котра живе сама, мандруючи із міста у місто; Натана - професійного покерного гравця; Сави - розробника комп’ютерних ігор; дівчинки Аліси із синдромом Мьобіуса і квантового містика Марка, котрий опинився на грані божевілля. Всіх їх поєднує одне знайоме всім місто України, загадкова куля із надприродними фізичними властивостями, квартири, що розташовані одна навпроти одної і, звичайно, кохання. Публіка приємно зустріла книгу, я отримав багато хороших відгуків, проте більше пропозицій про публікацію від видавництв я не отримував. Зараз мої твори можна легко купити в електронному вигляді в інтернеті".

Христина Козловська. "Ящірка та її хвіст" (2018 р.)
"Можна (і треба) навіть про банальне розповісти з відтінком вищого значення, як це зробила Христина Козловська. Її історії – не про дещо, а про ЩОСЬ. Про вічне і про змінне, як шкіра ящірки. А от що для ящірки є голова, а що хвіст – треба читати її казки-притчі і вгадувати себе. Бо ми теж нерідко ховаємо голову в пісок, а хвостом керуємося в пошуках напрямів. Це прості історії про непрості речі – про особисте і вселюдське, про земне і небесне, про пошук правди і радості, і, звичайно, про одвічну мрію вхопити за хвіст золотого птаха щастя. Кожне оповідання цієї прозорої прози вилущує зернину прихованих сутностей", - уривок з анотації до книги від письменника Мирослава Дочинця.

Микола Савчук. "Коломийська історія Шерлока Голмса" (2016 р.)

Ця книга - це донедавна невідома детективна історія про славетного Шерлока Голмса, стосується міста над Прутом – Коломиї. І подається як розповідь про кримінальні справи від імені товариша головного персонажа, доктора Ватсона.  Автор, якого більше знають як майстра гумору та сатири, постає перед читачами в новому творчому амплуа. Книжка "Коломийська історія Шерлока Голмса" продовжує постшерлокіяну, збагачуючи  її українським творчим внеском. Книжка удостоєна коломийської Літературної премії ім. Тараса Мельничука (2018 р.)

Анна Петрів. Роман "Несамовитий" (2018 р.)
"Перший мій повноцінний авторський роман-детектив. Роман про вибір між нав’язаними стереотипами суспільства, між тим, чого насправді прагне душа, а не того, що очікують інші. Долі головних героїв переплітаються між Львовом та Коломиєю - містами, що мають багатовікову історію. Головний герой, Ігор, чоловік з загостреним почуттям справедливості. Понівечений ззовні, він не менш понівечений всередині. Для кого роман? Відверто - для всіх. Я вірю, що будь-хто знайде у ньому щось для себе. Страх робить людину дурною. Проте пам’ятайте - ніколи не пізно змінити своє життя, бо тільки від нас залежить чим ми наповнюємо себе."

 

Василь Нагірний. "Дім на кляшторному узвозі" (2018 р.)

Спогади Василя Нагірного мають за основу біографічний матеріал, викладений у коротких новелах, тематично пов’язаних між собою. Зосередившись, здавалося б, на камерних фрагментах викладу, автор тим не менше не залишає без уваги чималий соціальний та історичний пласт. У невимушеній літературній формі письменник запрошує читача разом з ним поринути в близьку йому епоху. Бо сам вийшов із неї – з того щемкого мікросвіту, яким для нього був "його" будинок, квартал у самому середмісті Коломиї – тло тогочасної доби.Михайло Андрусяк.  "Брати просторів" (2011 р. )

Особливістю книжки "Брати просторів", як і двох попередніх книжок трилогії Михайла Андрусяка ("Брати грому" та "Брати вогню"), с документальна достовірність. Ключовий момент повісті - показ національно-визвольної боротьби українського народу як явища загальноукраїнського, чим змотивована і її назва. Автор правдиво описує штучно організований компартією голод на українських землях - геноцид українського народу (1932-33 рр.). Повість - не лише захоплююча життєва епопея головного героя, кмітливого та відважного, але й збірний портрет українця XX століття, який не хотів терпіти чужинської наруги та свавілля над своїм народом. "Брати просторів" - цс своєрідна енциклопедія боротьби і життя в комуністичних концтаборах, посібник з виживання...Автор: Віталій Бирчак

Фото: Андрій Каня та з архіву героїв