ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

170 тисяч гривень штрафу та 3 роки позбавлення волі: як в Україні протидіють підробці COVID-сертифікатів

Уже понад 1,4 мільйона українців згенерували COVID-сертифікати у Дії після вакцинації. Однак дехто намагається обманути систему й самостійно виготовити документ або купити підробний.
Мінцифра спільно з Кіберполіцією продовжують викривати схеми підроблення документів про вакцинацію та тестування на COVID-19. Також нещодавно Уряд ухвалив законопроєкт про кримінальну відповідальність за продаж та користування підробленими COVID-сертифікатами.
Як протидіють підробці COVID-сертифікатів, розповіли під час спільного брифінгу Мінцифри, МОЗ та Кіберполіція.
Відтепер українцям загрожують покарання:
- За використання підроблених COVID-сертифікатів — штраф до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі.
- Медпрацівникам, що вносять неправдиві відомості в бази даних,— штраф до 68 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі та позбавлення права обіймати посаду.
- За виготовлення та продаж підроблених COVID-сертифікатів — штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років.
Уряд забезпечив вільний доступ до вакцини і кожен, хто хоче вакцинуватись від COVID-19, може це зробити і отримати справжній COVID-сертифікат.
Проєкт реалізований Мінцифрою спільно з Міністерство охорони здоров'я України, НСЗУ Національна служба здоров'я України та за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проєкту EU4DigitalUA і Програма EGAP, що виконується Фонд Східна Європа та фінансується Швейцарією.
Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.