Набридло бездоріжжя. Чому у Делятині люди масово вийшли на перекриття доріг. ФОТОРЕПОРТАЖ

Від 1-го червня триває громадське блокування дороги державного та міжнародного значення на ділянці Делятин – Яблунів.

Протестувальники вимагають ремонту 33 кілометрів дороги. Не пропускають жодного транспорту, окрім “швидкої”, пожежників та автобусів з дітьми.

На кільцевій розвилці перед Делятином стоїть поліцейський пост, де водіям рекомендують або годину чекати (кожної години дорога на 20 хвилин розблоковується), або повертати назад. У нічний час дорога розблокована.

 Місцеві мешканці нам пояснили, що дорога на Яблунів уже 30 років не ремонтується. Виділили з області 40 мільйонів гривень, але цієї суми вистачить лише на вісім кілометрів. Уже багато років їм з високих кабінетів обіцяють, однак далі обіцянок справа з місця не рухається.
   
Ось що нам розповів громадський активіст з “Правого сектора” Роман Масевич.
 – Торік у серпні тут було обласне начальство. Запевнили, що кошти на асфальтування дороги є і з 25 вересня розпочнуться дорожні роботи. Потім знову приїжджали й казали, що приступлять до ремонту у листопаді. Відтак перенесли на березень цього року. І знову – ані палець об палець. Така бездіяльність обласної влади збурила мешканців. Ми вимагаємо від влади відповісти на два питання: куди поділися виділені на ремонт дороги кошти і коли почнеться реальний ремонт. Народний депутат Олександр Шевченко готовий необхідні кошти позичити, але він вимагає гарантії їх повернення до кінця року. Такої гарантії йому керівництво ОДА не дає…
   
Начальник одного з відділів Надвірнянської РДА Мирослав Гільтайчук нас запевнив, що якби область дала “добро”, то дорогу можна було б відремонтувати силами району, де є свій автодор і свій асфальтовий завод, і такий ремонт обійшовся б значно дешевше, частину суми готові виділити сільради. Але область з невідомих причин гальмує процес.
   
Тим часом на в’їзді до Делятина стоять кілометрові затори. Рейсові автобуси з Коломиї та Івано-Франківська довозять пасажирів лише до розвилки, або трохи далі. Бажаючим їхати до Яремчі, чи до Буковелю треба добрий кілометр йти пішки до Делятина, аби там сісти на автобус і рухатися далі.

АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

ФОТО: Андрій КАНЯ

Нагадаємо, на нашому сайті триває опитування “Ваше ставлення до перекриття доріг у Делятині та Яблунові?”

Підписуйтеся на “Дзеркало медіа” у Telegram і читайте важливі та цікаві новини Коломиї та Прикарпаття.