На збереження карпатських лісів виділили 14 млн євро

В Україні розвиватимуть природно-заповідні об’єкти за грантові кошти. На це виділили 14 мільйонів євро. Серед перших в екологічному проекті – природний заповідник “Горгани” та Карпатський біосферний заповідник, передає firtka.if.ua.

Як повідомляють в прес-службі Львівської ОДА, реалізація українсько-німецького проекту “Підтримка природно-заповідних територій України” розпочалася 1 травня 2016 року.

Деталі ж його впровадження обговорили 5 травня, під час візиту на Львівщину Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.

“Вперше за часи незалежної України грантовим проектом виділено 14 мільйонів євро на розвиток національних природних парків, біосферних та природних заповідників України. Це – унікальна можливість зберегти і розвинути  природно-заповідні об’єкти  Карпат”, – наголосив Остап Семерак.

Проект буде реалізовуватися поетапно і першими у планах є дві природоохоронні території в Карпатах – природний заповідник “Горгани” та Карпатський біосферний заповідник. Його метою є розвиток системи управління природоохоронними територіями, відновлення та будівництво інфраструктурних об’єктів на природоохоронних територіях.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час наради із керівниками національних природних парків Карпатського регіону наголосив, що одним із пріоритетів в діяльності парків має стати збереження карпатських пралісів.

Реалізація проекту “Збереження карпатських пралісів” передбачає розширення територій та посилення природоохоронних спроможностей дев’яти національних природних парків загальною площею понад 236 га. Серед них – Карпатський, Верховинський, Черемоський, Вижницький, Сколівські Бескиди, Гуцульщина, Синевір, Ужанський національні природні парки.

Проект збереження лісів в українських Карпатах був ініційований та впроваджується Українським товариством охорони птахів за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства.

Нагадаємо, що 4 травня головного екоінспектора Івано-Франківщини звільнили через масову вирубку лісів в області.