На вершині Монблану трагічно загинув українець. ФОТО

Тіло 42-річного українського альпініста було виявлено вранці на схилі гори.

Як повідомляється, альпініст вийшов на сходження в п’ятницю, 18 серпня, до ночі на горі його наздогнала буря. Близько 22:00 за місцевим часом він сам подав рятувальникам сигнал про допомогу, однак рятувальна команда так і не змогла приступити до повноцінної операціі через негоду, повідомляє Плюс Спорт.

Зателефонувавши нам приблизно о 22:00, альпініст так і не зміг точно повідомити своє місцезнаходження на схилі гори. Ми ж, зі свого боку не могли облетіти гору на вертольоті через сильну бурю”, – повідомили в високогірному рятувальному загоні (Peloton de Gendarmerie de Haute Montagne (PGHM) Шамоні.

Тільки лише до ранку суботи, коли буря вщухла, рятувальний вертоліт зміг облетіти схил гори і виявити приблизно на 10:00 ранку тіло загиблого альпініста. Його виявили на позначці 4000 метрів на Північно-Західної стіні піку Будинок дю Гуте (Dôme du Goûter) – третій по висоті горі масиву Монблан. Судячи з усього, саме через цю вершину лежав маршрут на Монблан для українського альпініста.

Загиблий провів ніч на відкритому повітрі в жахливу бурю“, – додали в рятувальні служби, “за попередніми даними, смерть наступила в результаті падіння зі скелі.”

Компетентні органи Франції підтвердили факт загибелі під час сходження на гору Монблан українського альпініста. Деталі з цього трагічного випадку очікуються в понеділок“, – сказав офіційний представник департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич.

За уточненою інформацією “на Монблані загинув Павло з Одеси. Прізвища не називаю, поки не буде офіційної інформації… У альпклубі “Одеса” він, здається, не числився. Звертався в турагенство, але потім сказав, що буде наймати гіда в Шамоні. В результаті пішов один…

Зустрів в районі вершини поляка, з яким вони в негоду сховалися в аварійній хатині Валло. Увечері спробували вийти в напрямку хатини Гюте. Поляк повернувся назад в Валло, а Павло продовжив спуск і зісковзнув зі схилу. Вранці його знайшли. Рятувальникам все розповів поляк”, повідомила Aniouta Chamonix.

Зараз відомо, що чоловікові 42 роки. Він був одеситом. Звуть його Павло Петриченко. Він не був членом жодної альпійського клубу, пише 4sport.ua.