На Прикарпатті суттєво зросли ціни на овочі, фрукти та м’ясо

За даними Державної служби статистики, ціни на споживчому ринку в травні 2017 року, порівняно з попереднім місяцем в Україні зросли на 1,3%, з початку року – на 6,2%.

В Івано-Франківській області – на 1,0% та 7,0% відповідно.

Приріст споживчих цін у травні зафіксовано в усіх регіонах країни: від 0,8–1,1% у Львівській, Житомирській, Рівненській, Івано-Франківській, Сумській, Черкаській, Волинській, Полтавській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській до 1,3–1,9% у Вінницькій, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Тернопільській, Донецькій, Закарпатській, Луганській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській, Херсонській, м.Києві та Харківській областях.

Читайте також: 8 порад, як правильно вибирати полуницю

На споживчому ринку області в травні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Найбільше (на 10,9 та 9,9%) подорожчали овочі та фрукти.

На 3,3–0,7% підвищилися ціни на маргарин, м’ясо та м’ясопродукти, кондитерські вироби з борошна, цукор, хліб. Водночас суттєво (на 14,5%) подешевшали яйця, на 3,0–0,9% – масло, риба та продукти з риби, молоко та кисломолочна продукція.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 3,2%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 6,0%, на алкогольні напої – на 1,3%.

Читайте також: З 1 липня держава більше не регулюватиме ціни на основні споживчі товари

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,4% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на водопостачання на 21,5% та каналізацію – на 30,3%.