Шахраї посилалися на лікування хлопчика з раком крові в онкогематологічному відділенні Івано-Франківської обласної дитячої лікарні, коли такої хворої дитини там не було.
У редакцію Галки звернулася Nadia Martsinkovska. Жінка розповіла, як шахраї заробляють гроші, використовуючи документи онкохворих прикарпатських дітей.
Пані Надія також поінформувала про псевдоволонтерів, які збирають гроші у громадському транспорті.
“З нашим сином (Максимом Марцінковським, який мав рак крові, – ред.) була ситуація на початку лікування – псевдоволонтери збирали гроші на нашого малого в автобусах. Це в перші тижні, коли ми ще нічого не організували по збору коштів в Івано-Франківську… Цього разу в суперечці (в коментарях) шахраї показали псевдодовідку, і коли я це побачила, почала цих людей сторінки переглядати. Виявилось, що це група людей, які активно поширюють брехливу інформацію. Навіть коли Іваненко Алла Леонідівна (завідувачка відділу онкогематології в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні, – ред.) її заперечила. А тих, хто вказував на неправдивість допису – блокували”, – розповіла жінка.
Надія Марцінковська написала також допис у Фейсбуці, де навела докази шахрайства – скріншоти з соціальної мережі.
Жінка під іменем Євдокія Кравець написала, що фінансова допомога потрібна онкохворому Дмитру Кравцю, 16.08.2006 року народження, який перебуває в обласній дитячій лікарні, надала довідку та реквізити. Однак у коментарях лікарка Алла Іваненко зауважила, що на нібито підписаній нею довідці не вказана адреса хлопчика, а пізніше підтвердила, що Кравець Дмитро ніколи не перебував на лікувані в ОДКЛ і на обліку в гематолога не знаходився. В журналі реєстрації довідок 17.07.2017 зареєстровані зовсім інші документи, які мають порядковий номер більше 1000.
Алла Іваненко також додала, що вона з колегами “часто буває неприємно здивована, бо знають кожну дитину, яка у них на обліку”.
[gallery ids="70764,70765,70766,70767,70768,70769,70770,70771,70772,70773"]
У прес-сслужбі Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області зазначили, що випадки шахрайства є частими. Поліціянти їх фіксують, доводять до суду, а також закликають громадян не бути байдужими до таких випадків – звертатися у правоохоронні органи.
Однак шахрайство, згідно зі статтею 190 частини 1 ККУ, карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років – тобто стаття досить лояльна, зізнаються у прес-службі ГУ НП.
Читайте також: Мер Франківська заявляє, що від його імені шахраї розводять людей на гроші
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024