Міністр Ігор Насалик у Франківську анонсував вже з весни зменшення тарифу на світло (відео)

Сьогодні, 20 вересня, розпочалося засідання колегії ОДА.

Як відмітив на початку засідання Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, одним із основних трьох важливих питань є питання бюджету, передає Фіртка.

Чи просто він складався? Не просто. Основний принцип формування бюджету ми можемо витрачати тільки те, що ми заробляємо”, — зазначив Міністр.

За його словами, на вчорашньому засіданні Уряду йшлося про вишукання окремих коштів для фінансування кримінальної поліції.

Також,  зазначив міністр, передбачається суттєве збільшення заробітніх плат, зокрема і для держслужбовців.
Щодо  енергетичної галузі країни Ігор Насалик підкреслив, що Україна цього року не імпортувала енергоресурси з Росії.

“В Україні в опалювальній сфері проблеми немає. Якщо постане питання відмови від імпорту антрацитового вугілля Україна справиться з цим”, — запевнив Ігор Насалик.

Також він повідомив, що Міністерство вже склало баланс на 2017 рік:

Звичайно Міністерство не встановлює тарифи. Тому ми сподіваємось, що, починаючи з березня-квітня, Україна вперше переглядатиме енергетичний тариф у сторону зменшення. Через 4 роки ми будемо повністю незалежні від імпортного газу”.

Крім цього, Насалик повідомив, що в зимовий період 2016-2017 року Україна повністю справляється своїми силами.

«Коли у травні Міністерство тільки представило криву незалежності, то багато фахівців просто посміялись. Потім порахували, проаналізували, і коли цю програму представили у Кабінеті Міністрів,  коли презентували концепцію, ні в кого у цьому не було сумнівів. Якщо люди будуть знати, як використовуються кошти, які ідуть із прибутку газу – не виникатиме жодних питань», — впевнений енергетик.

Проте, Ігор Насалик зазначив, що 11 млрд кубометрів газу йде на прогрівання повітря.

Відтак закликав активно впроваджувати заходи енергоефективності, оскільки це, на думку Міністра, забезпечить економію близько 50% затрат.

Виділяти кошти на енергоефективність – це хороший бізнес”, — відмітив Міністр енергетики.

На завершення свого виступу закликав звертатись  до нього при виникненні проблем, які треба вирішувати на рівні Кабінету Міністрів.