Коломийські вітрини без рекламного хаосу

“Дзеркало Коломиї” неодноразово порушувало тему засмічення Коломиї рекламними вивісками, особливо в історичній частині міста. Вивіски на фасадах встановлюють вандальним способом, деякі підприємці, нехтуючи усіма правилами, нищать історичні фасади коломийських будівель. А все для того, щоб вдало, на їхню думку, розмістити вивіску чи рекламу власного магазину або кафе.

Мерія Коломиї кілька років поспіль обіцяла навести лад з рекламним хаосом. Торік взялася до цього питання серйозніше і прийняла положення про Порядок встановлення вивісок, практично ідентичний до львівського. Тільки кілька пунктів, як розповідає заступник міського голови Олег Дячук, перероблені відповідно до наших реалій.

Минулого літа підприємцям дали рік, аби впорядкувати зовнішні носії інформації. У ратуші обіцяли провести серед підприємців інформаційну кампанію, щоб роз’яснити нові правила.

Вже 1 червня спливає термін впорядкування вивісок. Якщо до цього часу вивіски не впорядкують, підприємцям дадуть місячний термін на добровільний демонтаж. Опісля, у разі відмови, буде попередження про примусовий демонтаж. А вже потім КП “Коломийська муніципальна дружина” демонтує незаконну вивіску силоміць.

На заміну великогабаритним конструкціям мають прийти делікатні, естетично привабливі вивіски, які не лише мають красивіший вигляд, але й не закривають фасадів будівель.

У ратуші мають на меті впорядкувати вивіски по цілій Коломиї, але в пріоритеті все-таки історична частина міста. Як пояснюють, для привабливості Коломиї і залучення туристів. Їх вражає така кількість реклами, за якою неможливо роздивитися красу старовинних будівель. Доводиться хіба що лише перепитувати в екскурсовода, як колись виглядав фасад будинку.

“Дзеркало Коломиї” розпочинає новий проект з метою заохочення підприємців змінювати вивіски. Публікуватимемо приклади, як може виглядати фасад будівлі після впорядкування вивісок.

До

Після