Колекціонерка з Румунії, чия бабуся родом з Коломийщини, привезла унікальні речі етнічних українців. ФОТО

До Коломиї, свого “отчого краю”, завітала українська майстриня з Румунії, членкиня Союзу українців Румунії, колекціонерка старожитностей, чиї колекції виставляються в багатьох країнах Європи Єлена Торак з сином та донькою.

Мисткиня привезла на експозицію до музею писанки старовинний одяг, кухонне начиння українців, які проживали на теренах сучасної Румунії, їхні прикраси та писанки.

Живе Єлена Торак у селі Бродина Сучавського повіту, де 90 відсотків населення складають етнічні українці, функціонує своя греко-католицька церква.

Приїхав з сімейством Тораків до нашого міста і парох села Міхай Кобзюк. Священик має поставлений оперний голос, який він продемонстрував у музеї, виконавши пісню Шуберта “Аве Марія”, а також декілька українських популярних пісень.

Пані Єлена розповіла, що до плекання традицій народного мистецтва її залучила бабуся Фросина Гнатюк, яка походила десь з-під Коломиї, ткала та вишивала народний одяг. Своїм захопленням та вмінням бабуся запалила усіх своїх сорок онуків та правнуків.

АВТОР: Андрій МАЛАЩУК

ФОТО: Андрій КАНЯ