Кохання з ароматом кави. Історія успіху “CoffeeVtime”

“Кава – один з найпопулярніших напоїв у цілому світі. Існують тисячі рецептів та мільйони закладів, де її готують. Хтось куштує цей напій лише зрідка, хтось не може прожити без нього й дня. Для когось кава – це щось більше, ніж просто напій, це життєва справа. Наші герої – молода закохана пара Василь Ткачик та Вікторія Геник, котрі нещодавно вкотре здійснили свою мрію – відкрили свій третій заклад концепції “to go” (кава з собою). Про перші кроки, особливості кавової справи розповіла пара в інтерв’ю для  “ДзеркалоМедіа”.

– З чого все починалося, як виникла ідея створення закладу такого формату?

– Повернувшись з навчання із культурної столиці України – Львова, одразу помітив, що в Коломиї практично немає можливості взятии каву з собою. Тут воно не було настільки популярним, як у більших містах України та Європи. Проаналізувавши ситуацію, вивчивши ринок, ми з Вікторією вирішили зайнятись кавовою справою в Коломиї. Так виникла ідея “кава з собою”, яку вдалось втілити вже за якихось 2 місяці. 9 червня 2016 року відкрився перший наш заклад під назвою “CoffeeVtime”.

Вже за півроку, завдяки популярності серед містян та схвальним відгукам відві­дувачів, ми відкрили другий заклад. Цього разу облаштували імпровізовану терасу з кріслами й столиками. Приємно, що відвідувачі швидко полюбили це місце.

– Чи були ви кавоманами до того, як почали займатись кавою?

–  Так, я була кавоманкою, правда, не такою запеклою, як зараз (всміхається дівчина). Коли ми відкрили першу кав’ярню, я була студенткою одного із франківських вишів. Напевне, всім студентам знайома ситуація, коли поспішаєш на пари, дуже зручно взяти бадьорячий напій з собою, який наповнить енергією тебе впродовж цілого дня. Десь також звідти пішла ідея полегшити життя коломиянам та зробити щось цінне в своєму житті. Бо як відомо, великі ідеї народжуються за чашкою кави.

–  Які купуєте кавові зерна?

 Про нашу каву насправді можна говорити дуже довго. Ми співпрацюємо з «Фабрикою кави» – це також команда молодих людей, які займаються обсмажкою кави у своїй “кав’ярні-полярні”, де можна побачити весь процес, зрозуміти його, почути історію зерна, його шлях з країн збору, як проходили процеси промивання, обробки та в кінцевому результаті побачити, як обсмажують кавові зерна.

Побачивши вогонь їхніх очей, який був ідентичний нашому, ми зрозуміли – з такими людьми нам в одному напрямку. В своїх напоях ми використовуємо стовідсотковий бленд арабіки зерен Бразилії (Сантос) – та В’єтнаму.

– Розкажіть більше про вашу команду.

– Наша команда “CoffeeVtime” – це маленька сім’я, яку ми дуже цінуємо. Насамперед, це люди, в яких горять очі, котрі з кожним днем готові розвиватись, ставати кращими. Одним з важливих в підборі персоналу є відповідь “так” на просте запитання: “Ви любите каву?” Адже бариста – це людина, яка не тільки керує процесом приготування кави, налаштуванням помолу, а відчуває каву та вкладає частину своєї любові.

– Як за час ведення спільної справи змінились ваші стосунки? Чи важко поєднувати стосунки та бізнес?

– Ми стали ще більше цінувати один одного. Почали звертати увагу на свої компетенції, сильні сторони. Зуміли якісніше розподіляти завдання між собою. Ми зрозуміли, що найкраще будувати власну справу із своєю половинкою – завершує хлопець. “Ми навчились слухати і чути один одного, більше йти на компроміси, будь-яку справу вирішувати разом”.

– Особливості меню. Найпопулярніше та найсмачніше?

Вікторія: Новинкою в Коломиї з моменту відкриття стало “Снікерс-лате”, яке дуже полюбилось нашим гостям. Сьогодні наше меню поділяється на класичні напої: еспресо, американо, капучіно та інші. Також фірмові, такі як “Бамбл” (кава в поєднанні з апельсиновим соком) та холодні напої – лимонади, смузі, кавові коктейлі тощо. Також щосезону ми стараємось вводити новинки до нашого меню. Проте і це не весь перелік того, що можна скуштувати в нас, адже в меню також присутні натуральні батончики із сухофруктів, поживні “граноли” та вівсянка.

– Що найбільше приносить задоволення від цієї справи?

 Найбільше задоволення – бачити щасливі очі дитини, яка п’є своє улюблене какао з зефірками, очі тих матусь, котрі приходять з дітками, людей, котрі залишають схвальні відгуки про нас в соціальних мережах, висловлюють слова вдячності. Це великий стимул працювати далі і з кожним днем ставати кращими.

– Де черпаєте натхнення на нові звершення?

– Зараз цікавимось альтернативними методами приготування кави. Яскравим прикладом для всіх кав’ярень є світова мережа “Starbucks”, тому ми в свою чергу ставимо перед собою таку невелику мету – стати бодай національною мережею кав’ярень “СoffeeVtime” (з посмішкою ділиться планами засновник).

Впродовж всієї нашої розмови пара наочно демонструвала приклад роботи в команді, коли чергувались із відповідями на запитання та доповнювали один одного. Оскільки першим починав розповідь Василь Іванович, так інколи жартома називає його Вікторія, то побажання читачам буде за нею.

“В Україні можна і потрібно розвивати свою справу. Коли у вас є ідея та бажання – все можливо, все у ваших руках. Сліпо вірте в свою справу, ніколи нікого не слухайте, йдіть напролом, як би важко не було, бо на початку шляху не буває легко, а ви йдіть. Вкладайте всю любов і душу в неї.Тільки тоді ви зможете досягти успіху”.

Віталій БИРЧАК