Додому Новини Суспільство Керівники агрохолдингів Франківщини пообіцяли не проводити авіаобробки полів пестицидами

Керівники агрохолдингів Франківщини пообіцяли не проводити авіаобробки полів пестицидами

0
Поділитися

Ведення сільського господарства неможливе без застосування засобів захисту рослин. За цим стоїть урожайність та якість вирощуваних продуктів. Однак використання таких засобів на Івано-Франківщині має свою специфіку: область є густонаселеною, а сільськогосподарські угіддя невеликими. Часто польові масиви знаходяться впритул до будівель мешканців сіл і селищ. Недотримання норм законодавства та регламенту застосування пестицидів негативно позначається на здоров’ї людей та тварин.

Власне ці проблеми визначили основні питання “круглого столу” – обробіток сільськогосподарських земель за допомогою авіації, обробіток наземними засобами захисту та використання пестицидів і гербіцидів в індивідуальних господарствах області, повідомляє Галицький кореспондент.

“Останнім часом ми маємо дуже багато нарікань і скарг від жителів області про те, що обробіток полів пестицидами, засобами захисту рослин має негативний вплив на здоров’я людей, тварин, комах. Такі нарікання, в першу чергу, надходять з Рогатинського, Галицького, Тисменицького, Долинського, Коломийського районів. Окремі випадки набули розголосу у засобах масової інформації навіть на загальнодержавному рівні”, – повідомила Марія Савка.

Іван Приймак зазначив, що авіаційний обробіток угідь проходить на висоті 40-50 м. Якщо ж, наприклад, обробляються 1000 га сільськогосподарських посівів, то використовується велика кількість гербіцидної суміші, яка, на жаль, потрапляє не тільки на рослини. Натомість сучасна техніка (самохідні оприскувачі), які уже використовують в багатьох господарствах, не завдає такої нищівної шкоди.

На засіданні “круглого столу” досягнуто домовленості з керівниками агрохолдингів Прикарпаття про те, що вони не використовуватимуть авіаоприскування засобами захисту рослин, окрім біологічних препаратів, організують для засобів масової інформації прес-тур на одне з виробництв для демонстрації процесу обробітку сільськогосподарських угідь, а також усі сторони будуть дотримуватися чинного законодавства та регламентів застосування засобів захисту рослин.

Нагадаємо, мешканці Коломийщини нарікають на аграріїв: через обробку полів отрутохімікатами масово хворіють діти і дорослі, гинуть тварини і риба.