Керівники агрохолдингів Франківщини пообіцяли не проводити авіаобробки полів пестицидами

Ведення сільського господарства неможливе без застосування засобів захисту рослин. За цим стоїть урожайність та якість вирощуваних продуктів. Однак використання таких засобів на Івано-Франківщині має свою специфіку: область є густонаселеною, а сільськогосподарські угіддя невеликими. Часто польові масиви знаходяться впритул до будівель мешканців сіл і селищ. Недотримання норм законодавства та регламенту застосування пестицидів негативно позначається на здоров’ї людей та тварин.

Власне ці проблеми визначили основні питання “круглого столу” – обробіток сільськогосподарських земель за допомогою авіації, обробіток наземними засобами захисту та використання пестицидів і гербіцидів в індивідуальних господарствах області, повідомляє Галицький кореспондент.

“Останнім часом ми маємо дуже багато нарікань і скарг від жителів області про те, що обробіток полів пестицидами, засобами захисту рослин має негативний вплив на здоров’я людей, тварин, комах. Такі нарікання, в першу чергу, надходять з Рогатинського, Галицького, Тисменицького, Долинського, Коломийського районів. Окремі випадки набули розголосу у засобах масової інформації навіть на загальнодержавному рівні”, – повідомила Марія Савка.

Іван Приймак зазначив, що авіаційний обробіток угідь проходить на висоті 40-50 м. Якщо ж, наприклад, обробляються 1000 га сільськогосподарських посівів, то використовується велика кількість гербіцидної суміші, яка, на жаль, потрапляє не тільки на рослини. Натомість сучасна техніка (самохідні оприскувачі), які уже використовують в багатьох господарствах, не завдає такої нищівної шкоди.

На засіданні “круглого столу” досягнуто домовленості з керівниками агрохолдингів Прикарпаття про те, що вони не використовуватимуть авіаоприскування засобами захисту рослин, окрім біологічних препаратів, організують для засобів масової інформації прес-тур на одне з виробництв для демонстрації процесу обробітку сільськогосподарських угідь, а також усі сторони будуть дотримуватися чинного законодавства та регламентів застосування засобів захисту рослин.

Нагадаємо, мешканці Коломийщини нарікають на аграріїв: через обробку полів отрутохімікатами масово хворіють діти і дорослі, гинуть тварини і риба.