Franco-театр з Коломиї помандрує Україною з прем’єрною виставою

Нещодавно на сцені мистецького центру “Світовид” відбулася чергова прем’єра першого у Коломиї недержавного театру.

Глядачів – як дітей, так і дорослих – було чимало. Усі того дня завітали на музичну казку “Маленька Баба-Яга” за мотивами Отфріда Пройслера.

“Шалені емоції отримав колектив від посмішок дорослих і діточок, за що ми дуже вдячні. Саме глядачі надихають нас на нові ідеї та звершення. Ми ретельно переглядаємо драматургію перед вибором майбутньої постановки. Казка “Маленька Баба-Яга” мене зацікавила тим, що впродовж всієї п’єси ведеться лінія боротьби з насильством над тваринами і птахами, порушено багато актуальних тем, які будуть цікаві як діткам, так і дорослим. До режисури цієї роботи ми запросили Анастасію Кузик, з якою вона справилась пречудово”, – каже керівник проекту Franco-театр Ірина Ярмоленко.

За мотивами однойменної казки Маленька Баба-Яга – родоначальниця і предкиня усіх відьом у світі. Вона ще тільки вчиться чаклунства і наполегливо готується до іспитів, щоб стати справжньою відьмою. Вона ладна усе подолати, аби тільки потрапити в омріяний світ дорослих відьом, танцювати разом з ними у Вальпургієву ніч на горі Блоксберг…

Головну роль Баби-Яги виконала Катерина Антонюк. Акторка зізнається, що це одна з її улюблених ролей: “Мене ця роль переслідує впродовж моєї кар’єри, тому вона вже стала однією з улюблених. Щодо самої казки, то вона дуже повчальна. Головна героїня повчає діток, як можна бути добрим без різноманітних чаклунських сил”.

Наставника Баби-Яги, ворона Абрахаса зіграв молодий актор Сергій Ярмоленко: “Роль мудрого і благородного ворона мені прийшлась до душі не відразу, адже мені доводилось грати переважно легковажних або комедійних персонажів. Та я мав перед собою конкретно поставлене режисером завдання і з кожною репетицією розумів, що ворон не такий вже й старий – він просто “наймудріший і дуже хвилюється за свою подругу”. Ось такою повинна бути справжня дружба”.

Асистент режисера, акторка Мар’яна Кодіна-Іванович переконана, що дітей потрібно виховувати на гідних казках.

“Дітей потрібно виховувати на гарних, гідних казках. Потрібно прищеплювати любов до мистецтва, театру, чим, власне, ми і займаємося. Попереду нас чекає ще багато прем’єр, які мандруватимуть Україною”, – каже акторка.

А вистава “Маленька Баба-Яга” помандрує школами міста, району і цілою Україною.

Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК

Читайте також: Кінотеатри з’явилися в Коломиї понад 100 років тому