На стадіоні села Королівка відбувся 15-й Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль "Коломийка-2019".
А ще за день перед початком дійства сільський голова Королівки Іван Мігащук поділився з журналістом "Дзеркала" своєю тривогою стосовно погоди. Бо й підготовка до фестивалю проводилася далеко не в найкращих погодних умовах. Однак, погода не підвела.
Від полудня у фестивальний день публіка з Коломиї та довколишніх сіл стікалася на стадіон. Нарешті голос трембіти благовістив початок святочного дійства. Глядачі вітали делегації з Польщі, Румунії, Молдови. Гучними оплесками зустріли учасників фестивалю з Волновахи Донецької області. Зі своїми фольклорними набутками на фестиваль завітали аматори з Буковини та Закарпаття, а також мистецькі колективи з різних районів Прикарпаття, з сіл новоутворених на Коломийщині ОТГ.

Учасників фестивалю та численну публіку привітало духовенство, а також народні депутати Андрій Іванчук, Юрій Тимошенко, обласні депутати, очільники району й міста.

Андрій Іванчук у своєму виступі влучно зауважив, що Коломия прославила коломийки, а коломийки прославили Коломию. Тому не дивно, що фестиваль "Коломийка" зародився саме в Коломиї.

По периметру стадіону розгорнули свої мистецькі вироби народні умільці, біля трибун стояв спокусливий запах варених на дровах страв та шашлика.

Дітвора гасала по траві, запускала в небо кольорові кульки та пінопластикові літачки (до речі, - торгівельну новинку цього сезону).
Конкурсна програма тривала до восьмої вечора. Відтак виступали гості – зірки української естради 80-90-х років минулого століття. Чуттєві пісні дарувала глядачам Ніна Матвієнко, публіка підспівувала. Годину виконував свої відомі й маловідомі шлягери Валерій Маренич з популярного колись "Тріо Мареничів", виконував під власний супровід гітари й губної гармоніки. Веселив народ гуцул-хуліган Василь Мельникович, співав постійний гість фестивалю дует "Писанка" та багато інших.
Серед учасників конкурсної програми журі, головою якого був заслужений артист України Микола Савчук, вибрало найкращих.
В інструментальному жанрі гран-прі присуджено дитячому оркестру народних інструментів Гвіздецької школи мистецтв.
На першому місці – муніципальний оркестр народних інструментів "Трембіта" НД Коломиї. На другому місці – оркестр гуцульських народних інструментів з Рахова. На третьому місці – народний аматорський ансамбль "Сопілкарі" з БК Лісного Хлібичина.
У пісенному жанрі гран-прі здобув народний фольклорно-етнографічний гурт з Мишина "Наспів". На першому місці – "Ключівські візерунки" з Великого Ключева. На другому місці – "Черніївчани" з Тисменицького району, "Перевесло" з Воскресінців, "Маринівські дівчата" з Покровського району Донеччини.
На третьому місці – гурт "Краснополля" з Богородчанського району, "Червона калина" з Рогатинщини, ансамбль "Студенька" з Калуша, жіночий ансамбль з містечка Берегомет Чернівецької області, співачка Марія Ісопчук з села Чорногузи Вижницького району.









АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА