ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Репортаж з будівництва вражаючого житла-купола на Коломийщині. ФОТО

У П'ядиках будують незвичне житло. Направду, треба мати відвагу, аби наважитися на таке.

Тим більше, це ж вам не комірчину ставити, а повноцінне житло для трьох осіб на 115 квадратних метрів, 12 метрів у діаметрі й понад п'ять висотою.

Житло має купольну сферичну форму. Роботи проводяться інтенсивно, але дуже обережно.

Майстри, яких подружжя Володимир і Надія замовили аж із Закарпаття, мають досвід спорудження купольних житлових будинків, але з дерева.

А тут матеріал - полістерол. Новинка на всю Україну.

Принаймні, господарі, перескородивши весь інтернет, ідентичного архітектурного дива в Україні не знайшли.

Є подібні, але не такі. Архітектурні фантазії пані Надії, яка має дві вищі освіти - технологічну й економічну - перевершили вигадки найсміливіших фахових архітекторів.

Тому ніхто з фахівців і не взявся за проектування.

Проект склали самі господарі, подали його в Херсон на завод, де виготовляється потрібний матеріал і там їм усе порахували й розтлумачили.

- Зізнаюся вам, сама не знаю, який кінцевий вигляд матиме наше житло зсредини. Хоч ми з чоловіком цю конструкцію самі не вигадали, - пояснює пані Надія, - мої свати в Києві споруджують схожий дім, лише дерев'яний. Наш має переваги: по-перше, матеріал легкий, я сама ці блоки носила, об'єм робіт малий; по-друге, весь будинок зводиться два-три місяці трьома робітниками, допомагає сусід Ярослав - такий собі "кризовий менеджер", як ми його називаємо - виправляє всі похибки майстрів; по-третє, стіни теплозберігаючі.

Опалення у нас буде тільки електричне з підігрівом підлоги. Хата матиме три кімнати, кухню й гардероб. Внутрішні стіни будуть з пінобетону, або газобетону. Ні дерева, ні цегли, хіба що згодом поставимо камін...

Будинок-купол обійшовся ґаздам у 30 тисяч доларів.

Гроші вони мали, не приховує хазяйка, - продали мамину однокімнатну квартиру й татову хату, решту суми взяли в кредит. Батько житиме з ними. Умеблювання вже мають.

До зими розраховують переселитися в свою унікальну хатчину, більше схожу на модерний храм, аніж на пастушу юрту, як добродушно кепкують недовірливі сусіди.

АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА.

ФОТО: Андрій КАНЯ.