- Проведено розкопки і перепоховання жертв КГБ;
- Знесено пам’ятник Леніну;
- Проведено І-й Всесвітній Собор Духовної України;
- Вперше на Україні проведено роздержавлення управління торгівлі і приватизація трудовими колективами;
- Започатковано виїзні сесії місцевих рад під Верховною Радою України;
- Відвойовано у Міністерства оборони СРСР військові об’єкти і повернено їх майно у власність коломийської громади;
- Повернуто церковним громадам храми і будівлі, відібрані колись комуністичною владою;
- Відновлено святкування національних свят, символічних могил і пам’ятників "Борцям за волю України", вшанування імен національних героїв;
- Споруджено пам’ятники Т. Шевченку та С. Бандері;
- Проведено ряд антиурядових акцій в Коломиї, регіоні, Києві;
- Проведено агітаційні поїздки в Київ, Запоріжжя, Донбас;
- Відновлено роботу гімназії, добудовано ЗОШ №6;
- Проведено ремонт водозабірників, забезпечено безперервне водозабезпечення міста;
- Закільцьовано другу чергу газогону, ліквідовано проблеми газопостачання Коломиї;
- Капітально відремонтовано асфальтне покриття вулиці Довбуша, Соборної та заасфальтовано понад десяток бічних вуличок міста;
- Одержавши місто з боргом, здали після своєї каденції з плюсовим балансом.

Дивною і незрозумілою є позиція окремих коломиян з приводу ініціативи патріотично налаштованої частини нашої громади вшанувати тих, хто в час більшовицького режиму піднімав прапор боротьби за незалежність. Найперше, це було небезпечно. Вони ризикували власним життям, свободою, посадами і для себе, і для своїх рідних.
Потрібна була сила духу, віра у перемогу національної ідеї, розум і вміння зорганізувати зацьковану режимом громаду на спротив довголітній більшовицькій сваволі. Ці якості борців: "За Честь! За Славу! За Народ!" були притаманні тим, хто продовжили боротьбу героїв ОУН, УПА і виконали їхній заповіт: "Здобудем Українську державу!".
Були помилки, були невдачі, але це не зупиняло їх – вони не скиглили, не плакали, а затискали з болю від невдач зуби, засукували рукави і ще завзятіше несли свій солодкий і важкий хрест, бо: "Як не ми, то хто? Як не зараз, то коли?". Піднята ними волелюбна хвиля збудила багатьох від політичного сну, котрі громадське поставили вище своєї власної кишені і своїх особистих вигод. Сьогодні мова йде про тих перших, іменами яких запропоновано і схвалено на громадських слуханнях перейменувати окремі вулиці міста.
Володимир Машталер – перший міський голова відродженої України. Ще УРСР, ще КГБ, ще КПДС – у Будинку вчителя при переповненому залі на нібито риторичне запитання першого секретаря міськкому партії "То що ж ви хочете?" встає мало кому тоді відомий молодий чоловік і заявляє: "Ми заберемо від вас владу і збудуємо Самостійну, Незалежну Україну". "Ну то ми ще побачимо", – відреагував товариш секретар. Негайно прозвучала відповідь: "І то буде дуже скоро". Бомба. Шоковані всі відвагою, впевненістю.
На коломийський осередок Руху поставлене завдання підготувати вибори в місті і ще в районах. Горстка людей (до 10 кількість підпільного оргкомітету) під постійним стеженням КГБ успішно справились зі своїм завданням – всюди обрано демократичні з перевагою в кожній націонал-патріотів місцеві ради. І очолював цей процес на той час уже член ОУН з-під стягу С. Бандери і член крайового проводу НРУ. Коломияни віддали йому честь і обрали головою міста Коломиї.
Варто відновити в пам’яті, що було зроблено для України і Коломиї владою, очолюваною Володимиром Машталером: