ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Сувенірні крамниці: що найчастіше купують туристи на згадку про Коломию. ФОТО

Коломия завжди славилася майстрами ручної роботи, колоритом і автентикою. Сюди щороку приїжджають тисячі туристів. Що купують вони на згадку та, власне, які сувенірні крамниці у нас працюють, що в них можна знайти – далі в матеріалі.


 Антикварно-сувенірна крамниця "Скриня"


Розміщена в самому центрі міста. Крамниця працює з 2007 року.Її засновником, а разом з тим і продавцем, є Володимир Гавриленко.


Тут наче переплелися минуле з теперішнім: величезна кількість різноманітних виробів, деякі товари незмінні роками – на них завжди є попит.


Дещо змінилося, як і вподобання людей. У крамниці представлено багато виробів з дерева, кераміки, різьблені скрині, вироби ручної роботи: дерев’яні хрестики, шкіряні ретросумки, чимало ікон – від старовинних до сучасних, дерев’яна дошка для шахів."Серед дуже рідкісних і особливих сувенірів – металевий мотоцикл BMV з кулеметом МГ, ціна якого – 2950 грн, старовинні годинники 30-х років минулого століття, також часто купують писанки – як символ нашого міста, горнята з архітектурою Коломиї, гуцульські речі, магніти. А ще варто звернути увагу на "польські тарелі" до 1939 року випуску", – розповідає пан Володимир. 


"Художній салон"


Зовсім поруч з крамницею "Скриня" вже близько 40 років функціонує "Художній салон", яким завідує Ганна Вінтоняк, голова спілки майстрів народного мистецтва "Журавка".


Тут є великий вибір авторських робіт, це й ткацтво, вишивка, лозоплетіння, гончарство, писанкарство, кераміка, різьба на дереві, гобелени, килимарство – кожен може знайти те, що йому до вподоби.


Проте пані Ганна зізнається, що кількість покупців порівняно з минулими роками зменшилась – колись зупинялися цілими автобусами, до того ж зараз багато відкривається маленьких магазинчиків. Проте салон продовжує працювати, як і багато років тому.Філія від "Художнього салону" також представлена в Музеї писанкового розпису. Коломийський центр туризму та дозвілля


Тут можна отримати всю необхідну інформацію щодо розташування закладів харчування, тут допоможуть підібрати екскурсійний тур та придбати сувенірну продукцію."Найбільше користуються попитом товари з коломийською тематикою, тарілки ручної роботи, чашки керамічні, магніти. Серед іноземних туристів переважають поляки. Також у нас представлений великий вибір біжутерії ручної роботи, її виготовляють львівські майстрині, тут коралові вироби, кераміка. Співпрацюємо з різноманітними майстрами, товар беремо під реалізацію. Дуже популярними є ляльки ручної роботи, їх здебільшого купують туристи з-за кордону, ціни в середньому – 350 грн", – розповідає менеджерка з туризму Оксана Миняйлюк.Ціни тут різні: сувенірні тарілки можна придбати за 80 – 90 грн, буси – 40 – 45 грн, каміння ручної роботи – до 500 грн, футболки – 150 – 200 грн. Є гаманці, портмоне – також ручної роботи. Тепер, власне, сезон, коли туристів достатньо, часто приїжджають групами. А ще тут можна взяти аудіогід писанковим містом. Національний музей Гуцульщини та Покуття і Музей писанкового розпису


Це два найбільш відвідувані туристами музеї міста. І також в них є свої невеличкі сувенірні крамнички, де туристи можуть придбати щось на згадку про Коломию.У музеї Гуцульщини та Покуття це переважно література – альбоми, в тому числі і музею, а ще різноманітні карти, магніти, горнятка, шкатулки. В Музеї писанкового розпису – акцент на писанках. Також тут представлені унікальні дерев’яні туристичні марки із зображенням двох визначних музеїв – писанкового розпису і Гуцульщини та Покуття, а ще – церкви Благовіщеня. Пані Уляна, касирка музею, розповіла нам детальніше про ці марки – вони представлені в найбільших музеях України, їх є доволі багато. Люди, які зберуть десять різних марок, відправляють на електронну адресу коди, розміщені на звороті, і їм безкоштовно надсилають унікальну подарункову марку, якої немає у продажу.Наше місто – колоритне, і кожен, хто приїздить сюди, знаходить в ньому щось своє і рідне. Хтось закохується у вулички, хтось – в людську щирість і доброту, інші – в архітектуру. І ті, хто приїжджають вперше, обов’язково прагнуть взяти щось на згадку – сувенір, писанку чи книгу, щоб мати свою частинку покутського міста над Прутом.АВТОР: Віталій БИРЧАК